خانهاخبار
میان‌رده‌های جدید سامسونگ هفت سال بروزرسانی را دریافت نمی‌کنند

میان‌رده‌های جدید سامسونگ هفت سال بروزرسانی را دریافت نمی‌کنند

به تازگی گزارش شده که سامسونگ بروزرسانی هفت‌ساله را برای گلکسی A35 و گلکسی A55‌ در دسترس قرار نمی‌دهد.

۱۴۰۲/۱۲/۱۶

سال گذشته، گوگل استاندارد جدیدی را در زمینه پشتیبانی نرم‌افزاری گوشی‌های اندرویدی ثبت کرد چرا که این برند در زمان معرفی سری پرچمدار خود تایید کرد که گوشی‌های پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو تا هفت سال بروزرسانی نرم‌افزاری دریافت می‌کنند.

سامسونگ نیز با معرفی سری گلکسی اس ۲۴ اعلام کرد که سری پرچمدار جدید این برند با بروزرسانی نرم‌افزاری هفت‌ساله همراه خواهد شد. با توجه به این موضوع، محصولات پرمیوم گوگل و سامسونگ تا هفت سال بروزرسانی‌های اصلی سیستم عامل و بروزرسانی‌های امنیتی را دریافت خواهند کرد.

در حال حاضر، سامسونگ از نظر عرضه بروزرسانی‌های امنیتی عملکرد بسیار خوبی دارد و بیش از ۱۵۰ گوشی این برند در حال دریافت آخرین نسخه بروزرسانی امنیتی هستند. 

A55 render.jfif

 

قبلا شایعات ادعا کرده بودند که نسل جدید میان‌رده‌های سامسونگ یعنی گلکسی A35 و گلکسی A55 از شامل برنامه بروزرسانی هفت‌ساله خواهند بود. حالا اما گزارشی جدید این ادعا را رد کرده و اذعان داشته که نسل جدید سری گلکسی A با پشتیبانی چهارساله همراه می‌شوند.

وبسایت SamMobile به تازگی ادعا کرده که در یک تیزر مرتبط به معرفی گلکسی A35 و گلکسی A55، سامسونگ اعلام کرده که این دو گوشی به مانند نسل قبلی خود تا چهار بروزرسانی اصلی سیستم عامل و تا چهار سال بروزرسانی امنیتی را دریافت خواهند کرد.

عرضه بروزرسانی هفت‌ساله برای گلکسی A55 و گلکسی A35 قطعا تاثیر خوبی روی فروش این دو گوشی می‌گذاشت ولی به نظر می‌رسد سامسونگ با توجه به استراتژی مالی خود از ارائه بروزرسانی هفت‌ساله منصرف شده چرا که بروزرسانی طولانی‌مدت ممکن است کاربران از خرید گوشی جدید منصرف کند و این موضوع روی میزان فروش محصولات میان‌رده تاثیر منفی خواهد داشت.

در نهایت باید اشاره کرد که گلکسی A35 و گلکسی A55 در تاریخ ۱۱ مارس (۲۱ اسفند) معرفی خواهند شد. سامسونگ همچنین به طور غیرمستقیم اعلام کرده که این دو گوشی با قابلیت هوش مصنوعی Galaxy AI همراه نمی‌شوند.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)