خانهاخبار
آيفون تاشو در راه است؛ رقیب سری گلکسی زد فلیپ

آيفون تاشو در راه است؛ رقیب سری گلکسی زد فلیپ

اپل ظاهرا در حال توسعه دو گوشی تاشو با طراحی صدفی (فلیپ) است که به عنوان رقیب سری گلکسی زد فلیپ سامسونگ روانه بازار می‌شود.

۱۴۰۲/۱۱/۱۹

تا به امروز، گزارش‌های ضد و نقیضی پیرامون آیفون‌ها و آیپد‌های تاشو اپل منتشر شده که جزئیات زیادی از این محصولات را مشخص نکرده‌اند. حالا اما به تازگی گزارشی جدید در دسترس قرار گرفته که اطلاعات تازه‌ای از برنامه‌های اپل برای توسعه آیفون‌های تاشو را فاش کرده است.

خبرگزاری «The Information» در جدیدترین گزارش خود ادعا کرده که اپل در حال توسعه دو گوشی تاشو با طراحی صدفی (فلیپ) است. آیفون‌های تاشو اپل ظاهرا از طراحی مشابه گلکسی زد فلیپ ۵ بهره خواهند برد. 

foldable iphone.jfif

در حالی که آیفون‌های تاشو هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارند، اپل با مشکلات مختلفی در روند ساخت آن‌ها مواجه شده است. به نظر می‌رسد مهندسین اپل در حال تلاش برای فهمیدن پیچیدگی‌های یک محصول تاشو هستند. برندهای بزرگ بازار گوشی‌های تاشو مانند سامسونگ و موتورولا همچنان به طور کامل موفق نشده‌اند در فناوری محصولات تاشو به بلوغ نهایی دست پیدا کنند.

تیم توسعه اپل درنظر دارد که میزان ضخامت آیفون تاشو نصف یک آیفون استاندارد باشد تا در هنگام تا شدن، ضخامت آیفون تاشو افزایش پیدا نکند. البته به دلیل محدودیت در اندازه برخی از قطعات مانند نمایشگر و باتری، توسعه آیفون تاشو نازک کاری دشوار خواهد بود. 

طراحان اپل درباره کارایی یک آیفون تاشو مردد هستند و هنوز موفق نشده‌اند ویژگی‌هایی که باعث برجسته‌تر شدن آیفون تاشو می‌شوند را به این گوشی اضافه کنند. البته بحث برچسب قیمتی نیز مطرح است چرا که آيفون تاشو قطعا از آیفون‌های استاندارد گران‌تر خواهد بود.

شایان ذکر است که گزارش شده اپل در حال مذاکره با یک تولیدکننده آسیایی است تا وظیفه ساخت قطعات آیفون‌های تاشو را بر عهده بگیرد. در صورتی که برنامه‌های اپل بدون مشکل پیش رود، آیفون‌های تاشو در سال ۲۰۲۶ میلادی روانه بازار خواهند شد.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)