خانهاخبار

اپل قصد دارد باتری آیفون ۱۶ را در …

اپل قصد دارد باتری آیفون ۱۶ را در هند تولید کند

در راستای تلاش‌های اپل مبنی بر کاهش وابستگی به چین، این شرکت از تامین‌کنندگان خود خواسته که شرایط را برای تولید باتری آیفون ۱۶ در هند محیا کنند.

۱۴۰۲/۹/۱۷

اپل به تامین کنندگان قطعات خود گفته است که قصد دارد باتری‌های آیفون ۱۶ را در هند تولید کند؛ موضوعی که بخشی از تلاش‌های این شرکت برای تنوع بخشیدن به تامین کنندگان خود و کاهش وابستگی به چین است.

فاینانشال تایمز گزارش داده که اپل به تامین کنندگان باتری از جمله Desay چین و Simplo Technology تایوان از ترجیح خود برای داشتن باتری آیفونهای سال آینده ساخت هند اطلاع داده و سازندگان را تشویق کرده است تا کارخانه‌های جدیدی در آنجا ایجاد کنند یا تولید خود را در سایت‌های موجود برای سفارشات آینده افزایش دهند.

image

تصویر افشا شده از باتری آیفون ۱۶ پرو با طراحی جدید، کانکتور به روز شده و ظرفیت ۳۳۵۵ میلی آمپر

یکی از افراد نزدیک به اپل که با فاینانشال تایمز صحبت کرده، میگوید: «اگر همه چیز با تامین باتری آیفون 16 به خوبی پیش رود، اپل قصد دارد تولید باتری آیفونهای بیشتری را به هند منتقل کند».

اپل در حال حاضر با فاکسکان، پگاترون و تاتا (مالک جدید ویسترون) برای تولید آیفون در هند همکاری می‌کند و فاکسکان ۷۵ تا ۸۰ درصد مونتاژ دستگاه را بر عهده دارد. فاکسکان بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در هند سرمایه‌گذاری کرده است تا توانایی‌های تولید خود را افزایش دهد.

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل معتقد است که ۱۲ تا ۱۴ درصد از محموله‌های جهانی آیفون در هند انجام می‌شود که این نسبت تا سال ۲۰۲۴ به ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. تولید مقدماتی آیفون ۱۷ استاندارد در نیمه دوم سال جاری در هند آغاز خواهد شد. به گفته کو، سال ۲۰۲۵ اولین باری است که اپل توسعه یک آیفون جدید را در خارج از چین آغاز می‌کند.

این موضوع علاوه بر این که به اپل اجازه می‌دهد تا تولید خود را از چین دور کند، افزایش تولید در هند این فرصت را برای اپل فراهم می‌کند تا روابط خود را با دولت هند تقویت کند. هند به دلیل تقاضای فزاینده برای محصولات اپل در این کشور، بازار کلیدی برای اپل است و از این روی برای این شرکت بسیار مهم تلقی می‌شود.