خانهاخبار

قابلیت Screen Sharing در واتس‌اپ ب…

قابلیت Screen Sharing در واتس‌اپ بهبود خواهد یافت

واتس‌اپ به زودی تبدیل به یک ابزار کارآمد برای به اشتراک گذاشتن تصویر نمایشگر بدل خواهد شد.

۱۴۰۲/۹/۱۱

به اشتراک گذاری نمایشگر، یکی از بهترین روش‌ها برای تعامل با دوستان و آشنایان به حساب می‌آید. اگر مشغول ارائه بوده یا قصد به اشتراک گذاشتن آخرین تصویر گرفته شده هستید، قابلیت screen sharing شدیدا به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. در حالی که این ویژگی بسیار کاربردی به نظر می‌رسد، اما ظاهرا توسعه‌دهندگان واتساپ قصد دارند روند استفاده از آن را بهبود بخشند. احتمالا در آینده نزدیک، امکان به اشتراک‌گذاری صدا در کنار تصویر نیز در دسترس قرار گیرد.

این موضوع توسط وب سایت Android Authority و با گشت و گذار در کدهای نسخه APK مشخص شده است. وب سایت یاد شده به تازگی دریافته است که این ویژگی، به صورت پنهان در کدهای نسخه APK واتساپ قرار گرفته است. به دلیل این که در مورد یک قابلیت پنهان که هنوز معرفی نشده صحبت می‌کنیم، می‌توانیم این خبر را با کمی اغماض در نظر گیریم. هنوز مشخص نیست آیا واتساپ این ویژگی را به صورت عمومی عرضه خواهد کرد یا خیر، اما می‌توانیم در مورد آن امیدوار باشیم.

توسعه دهندگان واتس اپ همواره از بتا تسترها حمایت می‌کنند و در مقابل، آن‌ها اولین افرادی هستند که می‌توانند از قابلیت‌های جدید استفاده کنند. به همین دلیل افراد فعال در وب سایت Android Authority با عضویت در گروه بتا تسترها و گشت و گذار در کدها، موفق به کشف این موضوع شده‌اند.

image

کدهای یاد شده به صورت زیر است:

<code>New: Listen to video and music audio together

When you screen share, audio you play on your device will also be shared with people in your call.</code>

همان طور که مشاهده می‌کنید، این کدها کاملا مستقیم و سرراست، ما را به سمت موضوعی که اشاره کردیم، هدایت می‌کنند. افرادی که از قابلیت به اشتراک گذاری نمایشگر استفاده می‌کنند،‌ مطمئنا از شنیدن این خبر بسیار شگفت‌زده خواهند شد. به کمک ویژگی جدید، شما ضمن به اشتراک گذاری تصویر، می‌توانید با صدای خود نیز روی تصویر صحبت کنید و این موضوع بسیار کاربری خواهد بود.

در حال حاضر، هنوز مشخص نیست آیا این قابلیت در نهایت در دسترس عموم قرار می‌گیرد یا خیر و البته اطلاعاتی در مورد زمان عرضه آن نیز در دسترس نیست. از آن جا که ویژگی یاد شده بسیار کاربردی خواهد بود، لذا می‌توانیم نسبت به عرضه آن امیدوار باشیم. از آن جا که امکان به اشتراک گذاری صدا به همراه تصویر هم اینک در نسخه بتا مشاهده شده، لذا به زمان کافی برای ارائه نیاز خواهد داشت.