خانهاخبار

مدیر عامل اپل برای اولین بار در خص…

مدیر عامل اپل برای اولین بار در خصوص جانشینی خودش صحبت کرد!

تیم کوک در مصاحبه مفصلی که امروز داشته، از برنامه‌های دقیق و مشخص اپل برای جانشینی خودش سخن گفته است.

۱۴۰۲/۹/۱

تیم کوک فاش کرده است که اپل برنامه‌های جانشینی بسیار دقیقی را برای زمانی که موقع جایگزینی او فرا می‌رسد، در نظر گرفته است اما او با لحنی طنرآمیز در صحبت‌هایش اعلام کرده که فعلا قصد ندارد جایی برود.

در یک مصاحبه ۴۵ دقیقه‌ای برای پادکست بی بی سی، کوک اعتراف کرده که واقعا نمی‌داند چه مدت در اپل خواهد ماند و این موضوع زمان مشخصی ندارد.

image

او با اشاره به ۲۵ سال حضور در اپل گفت: «من این شرکت را دوست دارم و نمی‌توانم زندگی خود را بدون حضور در آنجا تصور کنم، بنابراین برای مدتی در اپل خواهم بود». با این حال وقتی از کوک پرسیده شد که آیا برنامه جانشینی در اپل وجود دارد یا خیر، او چنین پاسخ داد:

ما شرکتی هستیم که به کار بر روی طرح‌های جانشین پروری اعتقاد داریم، بنابراین برنامه‌های جانشینی بسیار دقیقی داریم؛ زیرا همیشه ممکن است اتفاقی غیرقابل پیش‌بینی رخ دهد. ممکن است همین فردا برکنار شوم که البته امیدوارم چنین چیزی اتفاق نیافتد یا برعکس ممکن است مدتی دیگر در اپل بمانم.

مجری: آیا می‌توانید بگویید که چه کسی برای جانشینی شما انتخاب شده است؟

نمی‌توانم این را بگویم، اما می‌توانم بگویم که کار من این است که چندین نفر را به عنوان کاندید معرفی کنم که می‌توانند در این سمت موفق باشند و البته می‌خواهم که چنین شخصی از درون اپل انتخاب شود.

تیم کوک ۶۳ ساله در این مصاحبه به غیر از صحبت در خصوص زندگی شخصی و کودکی تا زندگی حرفه‌ای خود در شرکت اپل، در مورد تلاش‌های اپل برای پایداری محیط زیست و افکار خود در مورد استفاده بیش از حد تلفن‌های هوشمند، ارزش همکاری و نمایندگی برابر، بشردوستی و فایده‌ها و خطرات هوش مصنوعی مولد صحبت کرده که اگر علاقه‌مند به دیدن مصاحبه کامل آن هستید، می‌توانید از طریق این لینک آن را مشاهده کنید.