خانهاخبار

رشد چشمگیر حملات سایبری به ایران

رشد چشمگیر حملات سایبری به ایران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش ۲۰ برابری حملات سایبری در یک سال گذشته خبر داد.

۱۴۰۲/۸/۱۵

در سالهای گذشته شما هم کموبیش عبارت حملات سایبری را شنیدهاید. جنگ سایبری یا حملات سایبری معمولا در میان دولتها با انگیزه سیاسی رخ میدهد و میتواند صدمات جبرانناپذیری را به بخشهای مختلف یک کشور وارد کند. کشور ما ایران نیز در سالهای اخیر چندین مرتبه مورد هدف حملات سایبری قرار گرفته و آنطور که گفته میشود در یک سال گذشته این حملات افزایش 20 درصدی داشته است.

image

بر اساس گزارشی از ایسنا، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تلاش مستمر دشمن برای آسیب رساندن به زیرساخت‌های ارتباطی کشور گفته است:

یک سال گذشته حجم حملات سایبری DOS (حمله‌ منع خدمت) و DDOS (حمله‌ منع خدمت توزیع‌شده) افزایش ۲۰ برابری داشته است و عمده هدف این حملات کور، مختل کردن و از کار انداختن روند خدمت‌رسانی کسب‌وکارهاست که در نقطه مقابل هدف پدافند غیرعامل یعنی تضمین ارائه خدمت به مردم است. مقابله با این سطح و این حجم از حملات تدابیر ویژه‌ای می‌طلبد که در همین راستا شرکت ارتباطات زیرساخت به‌صورت لحظه‌ای در حال مقابله است و سامانه‌های مقابله با حملات DOS و DDOS را گسترش داده است و این باعث شده که بخش زیادی از سرویس‌هایی حیاتی کشور که توسط وزارت ارتباطات پشتیبانی می‌شوند در یک حاشیه امن قرار گیرند.