خانهاخبار
خط قرمز ما وجود اختلال است

خط قرمز ما وجود اختلال است

محمد جعفرپور: همه همکاران چه ستادی و چه فنی باید بدانند هیچ‌ گونه قطعی و اختلال در ارائه سرویس معنایی ندارد.
۱۴۰۲/۲/۱۲

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، پروژه انتقال را تامین ‌کننده اصلی زیرساخت ارتباطی کشور دانست و با بیان اینکه وجود اختلال خط قرمز این مجموعه است، افزود که همه همکاران چه ستادی و چه فنی باید بدانند هیچ‌ گونه قطعی و اختلال در ارائه سرویس معنایی ندارد و همه باید دست‌ به‌ دست هم دهیم تا کوچک‌ترین اختلالی به وجود نیاید.

image

محمد جعفرپور، معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در همایش تبیین پروژه‌های راهبردی شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اینکه تامین‌ کننده اصلی زیرساخت ارتباطی کشور پروژه انتقال است، اظهار کرد که در سال گذشته اقدام بزرگی در این زمینه انجام شد و پروژه انتقال با ظرفیت ۲۰ ترابیت بر ثانیه در حال اجرا و پیاده‌ سازی است که بومی‌ سازی تولید این تجهیزات، مرهون حمایت‌های بی‌دریغ شرکت ارتباطات زیرساخت است. وی تاکید کرد که براساس تکلیف سند معماری شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال ۱۴۰۳، باید ظرفیت شبکه انتقال به ۱۲۰ ترابیت بر ثانیه افزایش یابد. جعفرپور در بخش دیگری از سخنان خود به شبکه IP و قراردادی در پایان سال گذشته اشاره کرد و افزود که این تجهیزات تا انتهای شهریور ماه نصب، راه‌ اندازی و بهره‌‌ برداری می‌شود و اجرای این پروژه گام مهمی در افزایش ظرفیت و پایداری شبکه در لایه IP خواهد داشت. وی درخصوص اقدامات شرکت ادامه داد که هدف ما در سطح کلان، توسعه ارتباطات زیرساخت پایدار و با کیفیت در راستای تحقق شبکه ملی اطلاعات است و در بحث کیفیت و پایداری ارتباطات زیرساخت اگر به شرایط حاکمیتی توجه کنیم شرکت ارتباطات زیرساخت در نوک هرم ارتباطات کشور قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تاکید بر اینکه خط قرمز ما وجود اختلال است، افزود که در شرایط فعلی همه همکاران چه ستادی و چه فنی باید بدانند هیچ‌ گونه قطعی و اختلال در ارائه سرویس معنایی ندارد و همه باید دست‌ به‌ دست هم دهیم تا کوچک‌ترین اختلالی به وجود نیاید. بنابراین در این زمینه هر گونه اقدامی از جمله تامین پاور، بازمهندسی‌ها و... که لازم است برای پایداری انجام شود، باید مد نظر قرار گیرد. وی درباره سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات به عنوان اصلی‌ترین سند شرکت ارتباطات زیرساخت گفت که همه پروژه‌ها و اقدامات شرکت از صفر تا صد ذیل پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات جریان دارد. جعفرپور به برنامه‌های سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت که لازم است توسعه سرمایه انسانی در معاونت توسعه منابع فعال‌تر شود و در این زمینه باید آموزش را جدی‌تر بگیریم. وی با تاکید بر آموزش‌هایی فراتر از آنچه وجود دارد، یادآور شد که منظور من، آموزش‌ لبه‌های تکنولوژی است که لازم است همکاران در معاونت‌های فنی و راهبردی و سایر معاونت‌ها، آموزش‌های مرتبط را دریافت کنند و در بخش‌های دیگر شرکت نیز در زمینه بازاریابی، تجاری و استراتژیک، آموزش‌های روز دنیا مورد توجه قرار گیرد. طبق اعلام شرکت ارتباطات زیر ساخت، معاون وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد که آموزش DBA و MBA برای مدیران در سال جدید با حضور دانشگاه‌های مطرح نیز می‌تواند موثر واقع شود که لازم است در دستور کار قرار گیرد.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)