خانهاخبار
گوگل به دانش‌آموزان 4 هزار کروم‌بوک و 100 هزار شبکه رایگان اینترنت اهدا می‌کند

گوگل به دانش‌آموزان 4 هزار کروم‌بوک و 100 هزار شبکه رایگان اینترنت اهدا می‌کند

به دنبال شیوع کرونا و تعطیلی مدارس بسیاری از دانش‌آموزان آموزش‌های خود را از راه دور و به صورت مجازی دنبال می‌کنند. حالا گوگل سعی دارد شرایط تحصیل آنلاین را برای مناطق روستایی کالیفرنیا تسهیل کند.
۱۵ فروردین ۱۳۹۹

به گزارش CNBC، شرکت گوگل قرار است ۴ هزار لپتاپ کروم‌بوک و هزینه استفاده از ۱۰۰ هزار شبکه وای فای محلی را برای مناطق روستایی کالیفرنیا فراهم کند تا دانش‌آموزانی که بر اثر شیوع کرونا از داخل خانه تحت آموزش قرار دارند با راحتی بیشتری بتوانند کلاس‌های خود را دنبال کنند. این خبر که توسط فرماندار کالیفرنیا، گوین نیوزم، و مدیرعامل گوگل، ساندار پیچای، اعلام شده به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا حداقل به مدت سه ماه به اینترنت رایگان و نامحدود دسترسی داشته باشند.

وب‌سایت EdSource گزارش داده که در کالیفرنیا ۲۰ درصد از دانش‌آموزان به اینترنت دسترسی ندارند. اما به گفته لیندا دارلینگ-هموند، عضو هیئت آموزش کالیفرنیا، کمک گوگل می‌تواند این آمار را نصف کند. مدیرعامل گوگل در توئیتی پیرامون این خبر نوشت: «ما در حال فراهم‌سازی ۴ هزار کروم‌بوک برای دانش‌آموزان نیازمند کالیفرنیایی و اینترنت رایگان برای ۱۰۰ هزار خانواده روستایی هستیم تا در شرایط بحران کرونا امکان دسترسی به آموزش‌های از راه دور را آسان کنیم.»

با این حال، هنوز به منابع بیشتری در این ایالت نیاز است. نیوزم تخمین زده که کالیفرنیا به ۱۶۲٫۰۱۳ شبکه وای فای محلی دیگر احتیاج دارد. علاوه بر این، با توجه به ضعیف بودن کیفیت سیگنال‌های سلولار ابهاماتی پیرامون کیفیت این ۱۰۰ هزار شبکه اینترنت مطرح شده است.

مشکل شکاف دسترسی به شبکه فقط محدود به کالیفرنیا نیست و سرتاسر آمریکا از چنین مشکلی رنج می‌برد. اکنون بسیاری از دولت درخواست کرده‌اند تا اقدامات بیشتری را در این زمینه اجرایی کند. کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) همین حالا دست به کار شده و به مدارس اجازه داده تا با همکاری با اپراتورها امکان ارتقای زیرساخت‌های اینترنت را فراهم کنند. به‌علاوه، یکی از اعضای این کمیسیون خواستار آن شده تا شبکه‌های اینترنت مستقیما به مدارس واگذار شود تا آن‌ها اینترنت را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

مشارکت گوگل جدیدترین اقدامی است که به دنبال اعلام برنامه‌های اصلاحی به منظور بهبود شرایط آموزش از راه دور مدارس کالیفرنیا انجام می‌گیرد. وب‌سایت EdSource می‌گوید San Francisco Unified از زمان تعطیلی مدارس در ماه مارس تاکنون ۵۲۰۰ کروم‌بوک به دانش‌آموزان اهدا کرده و Los Angeles Unified مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار برای تهیه لپتاپ برای دانش‌آموزان اختصاص داده است.

image


جدیدترین‌ اخبار

ماژول دوربین مک‌بوک‌ها کوچکتر می‌شود

تحلیلگر معتبر اپل امروز گزارش داده که این شرکت به دنبال ماژول دوربین کامپکت برای مک‌های خود است که موجب می‌شود این قسمت کوچکتر، و فضای بالای مک‌بوک‌ها بیشتر شود.

بیشتر بخوانید
تغییرات سیری در آی‌اواس ۱۸ زودتر از موعد مقرر از راه می‌رسند

عاشقان سیری، خوشحال باشید! خبرهای تازه از کمپانی اپل حاکی از آن است که دستیار صوتی محبوب‌تان قرار است دستخوش تحولی اساسی شود.

بیشتر بخوانید
فروشگاه بازی‌های اپیک به زودی روی آیفون‌های اروپا می‌آید

زور اپل به اتحادیه اروپا نرسید و بعد از مدت‌ها درگیری حقوقی فروشگاه اپیک گیمز در اروپا روی iOS منتشر می‌شود.

بیشتر بخوانید