خانهاخبار
فناوری HD Radio دوش به دوش اپل آیفون

فناوری HD Radio دوش به دوش اپل آیفون

گروه خبری GSM : کنترل‌گر HD Radio، امکان استفاده از مزایای فناوری‌HD Radio را برای کاربران آی‌پادها و آیفون‌ها فراهم می‌کند...
۲۱ آبان ۱۳۸۸

گروه خبریGSM  : کمپانی با نام Gigaware ابزاری کنترل‌گر را با نام HD Radio ارائه داده است که امکان استفاده از مزایای فناوری HD Radio  را برای کاربران آی‌پادها و گوشی‌های آیفون کمپانی اپل فراهم می‌کند. با اتصال این دستگاه به کانکتور پایه آیفون و آی‌پاد، کاربر قادر به دریافت سیگنال‌های رادیویی HD که صدایی از نوعCD Quality  را ارائه بیرون می‌دهند، خواهد بود.

سپس اطلاعات مربوط به موسیقی موردنظر مانند نام آهنگ و نام خواننده یا آهنگساز روی نمایشگر آیفون و آی‌پاد نقش می‌بندد. این اطلاعات با استفاده از قابلیتی به نام iTunes Tagging ، روی آی‌پاد شما ذخیره می‌شود تا بتوانید از طریق Apple iTunes آنها را خریداری کنید. ضمن اینکه قابلیت‌های کنترل موزیک Play، Stop،‌Pause، Forward و Backward و Scan را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. کنترل‌گر HD Radio با قیمت 79.99 دلار به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

                                          

image

برای اطلاع آن دسته از عزیزانی که با HD Radio و CD Quality Sound آشنایی ندارند، مفهوم مختصر این دو عبارت را شرح می‌دهیم:

HD Radio: به سیستمی و فناوری گفته می‌شود که در ایستگاه‌های رادیویی AM و‌FM برای انتقال و مخابره صوت و داده از طریق سیگنالی دیجیتال (مرتبط با سیگنال‌های آنالوگ آنها) ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

CD Quality Sound: به نوعی صوت دیجیتال گفته می‌شود و حداقل استاندارد موردنیاز برای انتشار صداهایی است که گوش انسان قادر به شنیدن آنها می‌‌‌باشد. اغلب سی‌دی‌های صوتی(audio) با این سطح ضبط می‌شوند.


جدیدترین‌ اخبار

Honor-x50i-gsm-ir
مشخصات فنی کامل میان‌رده جدید آنر لو رفت

آنر به زودی از یک گوشی میان‌رده به نام آنر X60i رونمایی خواهد کرد که حالا مشخصات فنی آن فاش شده است.

بیشتر بخوانید
خبری ناامید کننده برای کسانی که در انتظار آیفون ۱۷ هستند

در روزهای اخیر خبری داشتیم مبنی بر اینکه آیفون ۱۷ از تراشه فوق‌العاده ۲ نانومتری شرکت TSMC استفاده خواهد کرد که قدرت بسیار بیشتری را همراه با مصرف بسیار کمتر به ارمغان می‌آورد. حالا افشاگری معتبر این خبر رد کرده است.

بیشتر بخوانید
شرکت HMD قصد دارد دو گوشی کاملا جدید را رونمایی کند

گوشی‌های کرِست و کرِست مکس دو گوشی هستند که گفته می‌شود به هیچ عنوان ربطی مدل‌هایی مانند پالس از این شرکت ندارند که فقط تغییر نام داده شده باشند؛ بلکه دو گوشی قدرتمند با ویژگی‌های قابل توجه و متفاوت هستند.

بیشتر بخوانید