خانهاخبار

صفحه نمایش دوم v20، کوچک و کاربردی

صفحه نمایش دوم v20، کوچک و کاربردی

قابلیت پرطرفدار صفحه‌نمایش دوم که برای اولین بار در ال‌جی V10 معرفی شد در V20 خوانایی بهتری دارد. این نمایشگر کوچک که در بالای صفحه‌نمایش اصلی قرار گرفته نسبت به V10 دو برابر روشن‌تر و اندازه فونت آن ۵۰ درصد بزرگ‌تر شده است.

۱۳۹۵/۱۰/۸

صفحه‌نمایش گوشی‌های امروزی نسبت به قبل تقریبا بدون تغییر مانده است و در بیشتر مواقع تنها سایز و میزان روشنایی آن در هر گوشی  متفاوت است. با این حال امسال شرکت‌های مختلفی سعی کردند قابلیت‌های این عضو مهم گوشی را ارتقا بخشند. در این میان بعضی کاربردی و بعضی صرفا جهت زیبایی بودند. از نمونه‌های کاربردی امسال گوشی v20 بود که با وجود نمایشگر دوم توانست به خوبی قابلیت جدید را در کنار حفظ کیفیت و کاربری بالا در اختیار مشتری بگذارد.

 این نمایشگر یکی از مشخصه‌های بارز سری V است که ال‌جی بالای نمایشگر اولی قرار داده است. نمایشگر اصلی V20 در مقایسه با V10 تغییری خاصی نداشته و همان ۵٫۷ اینچی است که رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ پیکسل را ارائه می‌دهد. این نمایشگر، مثل سایر نمایشگرهای گوشی‌های رده‌بالای ال‌جی، از فناوری IPS استفاده می‌کند؛ فناوری معروفی که زوایای دید و کیفیت رنگ‌های تولیدشده را بهبود می‌بخشد. ولی تمام جذابیت V20، به نمایشگر دومش باز می‌گردد.

image

قابلیت پرطرفدار صفحه‌نمایش دوم که برای اولین بار در ال‌جی V10 معرفی شد در V20 خوانایی بهتری دارد. این نمایشگر کوچک که در بالای صفحه‌نمایش اصلی قرار گرفته نسبت به V10 دو برابر روشن‌تر و اندازه فونت آن ۵۰ درصد بزرگ‌تر شده است. صفحه‌نمایش دوم به کاربران امکان می‌دهد تا اعلان‌ها و هشدارها را در فضای باز با یک نگاه به راحتی ببینند.

کاربران اکنون می‌توانند به دلیل وجود قابلیت اعلان‌های بسط‌پذیر (Expandable Notifications) روی یک کلید در صفحه‌نمایش دوم ضربه بزنند تا اعلان‌ها بزرگ شود و پیام‌های متنی را بتوان با یک نگاه چک کرد و به سرعت به آنها پاسخ داد یا اطلاعات را به اشتراک گذاشت. با صفحه نمایش دوم به آنچه نیاز دارید به راحتی دسترسی داشته باشید.

image

از صفحه نمایش دوم برای دسترسی راحت به مخاطبان، میانبرها و جا به جایی بین برنامه‌ها استفاده نمایید. با قابلیت جدید پاسخ مستقیم در صفحه نمایش دوم می‌توانید بلافاصله به پیام‌های متنی پاسخ دهید. برای اینکه V20 یک دستگاه شخصی‌تر باشد، قابلیتی انحصاری و متمایز به نام Signature Wallpaper به آن افزوده شده است. قابلیت Signature Wallpaper اولین حرف یک متن که در صفحه نمایش دوم V20 درج می‌شود را تشخیص می‌دهد و مجموعه‌ای از طراحی‌های پس‌زمینه متناسب با حرف، رقم یا نماد اول را به عنوان تصویر پس‌زمینه صفحه قفل گوشی پیشنهاد می‌دهد.

به نظر می‌رسد با وجود این قابلیت دیگر لزومی ندارد وقتتان را برای روشن و خاموش کردن صفحه نمایش گوشی هدر دهید. همچنین نیازی نیست برای هر اعلان از برنامه خارج شده و دوباره برنامه خود را باز کنید. لازم به ذکر است که این نمایشگر مصرف باتری بسیاری پایینی دارد که باعث می‌شود در عین دیدن موارد ذکر شده در مصرف باتری خود برای روشن و خاموش کردن صفحه  نمایش اصلی صرفه‌جویی کنید.