خانهاخبار
چه زمانی برنامه‌های اندرویدی به ویندوز فون می‌رسند؟

چه زمانی برنامه‌های اندرویدی به ویندوز فون می‌رسند؟

مایکروسافت با وعده آوردن برنامه‌های اندروید، به کاربران نوید داده که مشکل کم بودن اپلیکیشن‌های این سیستم عامل را رفع می‌کند. اما برنامه‌های اندروید بالاخره چه زمانی به ویندوز فون می‌رسند؟
۱۳۹۴/۸/۳

دوستداران گوشی‌های ویندوز فونی حتما تاکنون در مورد پروژه استوریا چیزهایی شنیده‌اند؛ پروژه‌ای که اکنون با نام Windows Bridge for Android شناخته می‌شود و قرار است برنامه‌های اندروید را به ویندوز فون بیاورد. مایکروسافت با کمک این پروژه به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های اندرویدی خود را به‌راحتی برای ویندوز پورت کنند. بدین ترتیب کاربران ویندوز فون هم می‌توانند از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنند و مشکل کم بودن اپلیکیشن‌های این پلتفرم کم‌کم حل می‌شود.

در حال حاضر دسترسی به این ابزار برای همه فراهم نیست و برای دریافت آن باید توسعه‌دهنده ویندوز فون باشید. اگر در صفحه Windows Bridge for Android گزینه توسعه‌دهند‌گان را انتخاب کنید، می‌توانید به این ابزار دسترسی داشته باشید و آن را آزمایش کنید.

در مورد مزایا و معایب این ابزار تاکنون بسیار صحبت کرده‌ایم و در مورد خطرات احتمالی این گونه ابزارها برای ویندوز فون نیز گفته‌ایم. مطمئنا مایکروسافت با در نظر گرفتن احتمالاتی که منتقدان طرح کرده‌اند سعی می‌کند این پروژه را هرچه بهتر و بدون اشکال‌تر ارائه کند تا از خطراتی در امان بماند که اندروید را از سوی اپلیکیشن‌هایش تهدید می‌کند و باز هم پلتفرم موبایل خود را به‌عنوان امن‌ترین پلتفرم موبایل مطرح کند.

image

 

کاربران ویندوز فونی دوست دارند هرچه زودتر شاهد تحقق وعده مایکروسافت بدون هیچ کم‌وکاستی باشند، اما به نظر می‌رسد اگر آنها می‌خواهند برنامه‌ها بدون مشکل روی گوشی‌شان اجرا شود، باید کمی صبر پیشه کنند. اگرچه بسیاری منتظرند با انتشار نسخه رسمی ویندوز 10 موبایل شاهد نسخه نهایی ابزار Windows Bridge for Android نیز باشند، بعید است این ابزار به‌زودی منتشر شود، زیرا هنوز نسخه بتای آن ایرادات زیادی دارد.

استفاده از برنامه‌های اندروید و حفظ امنیت ویندوز فون کاری سخت و دشوار پیش روی غول بزرگ نرم‌افزاری گذاشته است؛ طوری که این شرکت هیچ زمان قطعی‌ای برای عرضه نهایی پروژه استوریا اعلام نکرده. با این حال مایکروسافت برای اینکه مانع دلسردی کاربران وفادار خود شود باید هرچه زودتر با انتشار این ابزار برای توسعه‌دهندگان راه را برای ورود برنامه‌های اندروید به ویندوز 10 موبایل باز کند.

اگرچه هنوز برای گمانه‌زنی در مورد تاریخ انتشار Windows Bridge for Android زود است، زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد مبنی بر این که مایکروسافت احتمالا اوایل 2016 این ابزار را برای توسعه‌دهندگان منتشر خواهد کرد.

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (4 نظر)

عرفان

۱۳۹۴/۸/۱۲
منم با علی آقا و آقا اشکان موافقم. به نظر من که استور ویندوزفون هیچ کمبودی نداره وتمام برنامه های کاربردی و به در بخور رو داره. من نمیدونم که اندروید چه اپلیکیشن مفیدی داره که وینفون نداره ؟ من خودم یه طرفدار دو آتیشه مایکی هستم و هیچوقت دوست ندارم که برنامه های مزخرف اندروید به پلتفرم وینفون راه پیدا کنه

اشکان

۱۳۹۴/۸/۴
آقا علی با شما موافقم با توجه به اینکه هم کاربر ویندوزفون لومیا هستم و هم اندروید...به نظر من کمبود آنچنانی نداره ویندوز فون و اکثر برنامه ها ی کاربردی رو داره. ..
متاسفانه شرکت ها برای بیشتر کردن سهم خود در بازار و سود دهی بیشتر دست به هر کاری میزنن واین نمونه بارزه این مسله است که دروازه های ویندوز به روی اندروید باز میشه...!ولی به نظر من تاثیره آنچنانی در فروش گوشیای لومیا نمیذاره و با این کار هم آنچنان سهم بیشتری در بازار پیدا نمیکنه مایکروسافت ...

علیا

۱۳۹۴/۸/۴
مطمئن باشید اینکه خیلی از شرکت ها نسخه ی بتای نرم افزار رو برای ویندوز ارائه دادند و شاید بیش از ی سال یا دو ساله هنوز نسخه رسمی رو ندادند واسه اینه ه منتظر وین 10 بودند.
چون در وین 10 نرم افزاری ارزش داره که یونیورسال باشه. اگر نسخه رسمی میدادند برای نسخه ی یونیورسال مجبور بودند از ابتدا دوباره برنامه نویسی کنند و میشد دوباره کاری.

علی

۱۳۹۴/۸/۴
اگر کسی کاربر وفادار مایکروسافت و ویندوز فون باشه به هیچ وجه از کمبود برنامه و اپلیکیشن برای این پلتفرم ناراحت نمیشه.
من خودم به شخصه به هیچ وجه دوس ندارم برنامه های انرویدی به این پلتفرم وارد بشه،چون امنیت این پلتفرم به شدت پایین میاد
در ضمن کسی که میخواد از برنامه های انروید استفاده کنه میره و یه گوشی انرویدی میخره نه اینکه وییندوزفون بخره و بعد بخواد روش برنامه های اندروید نصب کنه