خانهاخبار
آیا پردازنده آیفون 7 را TSMC به‌تنهایی می‌سازد؟

آیا پردازنده آیفون 7 را TSMC به‌تنهایی می‌سازد؟

امسال دو شرکت سامسونگ و TSMC تایوانی مسئول تولید پردازنده آیفون‌های 6اس و 6اس پلاس و آیپد پرو بودند، اما، طبق پیش‌بینی‌ها، سامسونگ از دور خارج می‌شود. برای ادامه گزارش تا پایان این مطلب همراه باشید.
۱۳۹۴/۷/۲۵

همان‌طور که قبلا اشاره شد، امسال، برخلاف سال‌های گذشته، دو شرکت مسئول ساخت پردازنده A9 آیفون‌های ۶اس و ۶اس پلاس و علاوه بر آن A9X به‌کاررفته در آیپد پرو بودند. اما اخبار بدی برای سامسونگی‌ها منتشر شده: طبق پیش‌بینی تحلیلگر‌ان و نقل قولی که JP Morgan در رسانه تایوانی منتشر کرده، شرکت سامسونگ سال آینده در تولید و عرضه پردازنده A10 برای نسل بعدی آیفون، موسوم به آیفون ۷، از دور خارج می‌شود و تولید پردازنده‌های A10 صددرصد به شرکت TSMC سپرده می‌شود.

سامسونگ برای تولید پردازنده A9 هم‌اکنون از معماری ساخت ۱۴ نانومتری در مقابل تکنولوژی ساخت ۱۶ نانومتری شرکت رقیب خود، یعنی TSMC، استفاده می‌کند که باید از هر لحاظ مصرف بهینه‌تری نسبت به رقیب خود داشته باشد، اما برخلاف تصور خیلی‌ها و در کمال تعجب، با آزمایش‌هایی که انجام شد، متوجه شدیم مصرف باتری پردازنده A9 ساخت شرکت تایوانی TSMC حدود ۲ تا ۳ درصد بهینه‌تر است. شرکت اپل هم پیش از این اعلام کرده بود که اختلاف مصرف باتری در این پردازنده‌ها از ۲ تا ۳ درصد تجاوز نمی‌کند و برای کاربر نیز مشکلی ایجاد نمی‌شود. حال باید منتظر عرضه آیفون ۷ در سال آینده باشیم تا ببینیم این‌گونه شایعات تا چه حد به وقوع می‌پیوندد.

image

منبع: iDownloadBlog

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (3 نظر)

Amin

۱۳۹۴/۷/۲۶
از قديم گفتن آشپز كه دوتا شد آش شور ميشه يا بي نمك اشتباه از اپل بود كه عقلشو داد دسه دشمنش

yh

۱۳۹۴/۷/۲۶
دیگه همه میدونند سامسونگ فقط عدد و رقمه و خوب فهمیده چطور با عدد و رقم اجناس بونجولشو به همه بندازه ....

Afshar

۱۳۹۴/۷/۲۶
کذب محض...