خانهاخبار

نبرد پرچمداران: پیروز میدان در جدا…

نبرد پرچمداران: پیروز میدان در جدال آیفون 6اس و گلکسی اس6 کدام است؟

در نوشته اول و دوم نبرد پرچم‌داران به مقایسه ویژگی‌های برتر گلکسی اس6 نسبت به آیفون 6اس و همچنین خصوصیاتی پرداختیم که آیفون جدید اپل را نسبت به پرچم‌دار سامسونگ گوشی بهتری کرده است. اکنون نوبت شماست تا به ما بگویید کدام‌یک از این دو گوشی هوشمند را برنده این نبرد می‌دانید.

۱۳۹۴/۶/۲۶

در دو مطلب قبل که با عنوان نبرد پرچم‌داران منتشر شد از مواردی نام بردیم که ممکن است دلیل برتری گلکسی اس6 سامسونگ به آیفون 6اس اپل یا برعکس باشند. مثلا گفتیم که کیفیت بیشتر صفحه نمایش گلکسی اس6 و باتری بزرگ‌تر و قابلیت شارژ سریع و بی‌سیم بخش‌هایی است که آیفون 6اس در آنها بازنده است، اما از طرف دیگر فناوری جدید 3D Touch، مقاومت بیشتر بدنه و پشتیبانی از شبکه‌های گسترده ارتباطی عامل برتری آیفون 6اس نسبت به گلکسی اس6 است.

 

image

 

آنچه مشخص است این است: هر دو این گوشی‌ها واقعا محصولات باکیفیت و قدرتمندی هستند و اگر در یک بخش چیزی از دیگری کم دارند، اصلا به‌معنی بد بودنشان نیست. اگر گلکسی اس6 از حافظه رم بیشتری نسبت به آیفون استفاده می‌کند، درعوض آیفون به‌دلیل سازگاری و بهینه‌سازی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با همین 1 یا 2 گیابایت رم نیز عملکرد بسیار سریعی دارد. اگر بخواهیم به طراحی و بدنه باکیفیت آیفون اشاره کنیم، باید طراحی جدید پرچم‌دار سامسونگ را هم در نظر بگیریم که از حاشیه نمایشگر، وزن و ضخامت کمتری برخوردار است.

در جدول زیر می‌توانید به مقایسه سخت‌افزاری این دو گوشی نگاهی بیندازید:

 

image

 

 

ضعف‌ها و قدرت‌های هر یک از این دو گوشی به حدی نیست که برتری یکی بر دیگری واقعا مشهود باشد؛ درواقع همه‌چیز به سلیقه کاربر و نوع استفاده‌اش از گوشی مربوط می‌شود که به انتخاب نهایی منجر می‌شود. شاید برای خیلی‌ها بسته بودن سیستم عامل اهمیت زیادی نداشته باشد، ولی به جنبه لوکس و خاص بودن گوشی توجه زیادی کنند. از طرفی افرادی هستند که می‌دانند با پرداخت هزینه کمتر می‌شود به گوشی هوشمند فوق‌العاده قدرتمندی دسترسی داشت. مثال‌هایی از این دست بسیارند، اما یک چیز در این میان همیشه ورق را به سود اپل برمی‌گرداند: مارکتینگ!

باید قبول کنیم که اپل واقعا می‌داند چگونه محصولش را به مشتری معرفی کند و بفروشد. این شرکت روی جزئی‌ترین تغییرات آیفون (که شاید از نظر اندرویدی‌ها بی‌اهمیت باشند) چنان مانور می‌دهد و تبلیغ می‌کند که کاربر به هیجان می‌آید و حس می‌کند دارد محصولی خاص و عجیب می‌‌خرد. درعوض گوشی‌های سامسونگ، هرچقدر هم قدرتمند باشند و از ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی استفاده کنند، به‌دلیل ناتوانی این شرکت در ارتباط با مشتری، هیچ‌وقت نمی‌توانند برتری‌شان را، چنان که باید، به کاربر نشان دهند.

در نظرسنجی ما شرکت کنید و بگویید به نظر شما کدام‌یک از دو گوشی گلکسی اس6 و آیفون 6اس می‌تواند برنده این جدال باشد!