سرویس نقد و بررسی تخصصی
27 آبان 1397 ساعت 12:17
27 نظر

 

مقایسه دوربین Galaxy Note 9 با Pocophone F1

پوکوفون محصولی دوست داشتنی است که با قیمت مناسبی که ارائه می‌دهد امکانات جذابی از جمله دوربین حرفه‌ای دارد که قابل رقابت با دوربین پرچم‌دارهایی مانند نوت 9 است.

در این بررسی مقایسه‌ای دوربین دو گوشی گلکسی نوت 9 و پوکوفون اف 1 را کنار هم قرار می‌دهیم تا ببینیم پرچم‌دار سامسونگ در مقابل پرچم‌دار خانواده جدید پوکوفون شیائومی چه می‌کند. در انتهای بررسی و در بخش کامنت‌ها نظر خودتان را در مورد عملکرد دوربین این دو گوشی با ما و دیگر کاربران سایت در میان بگذارید.

Pocophone F1

پوکوفون در قاب پشتی خودش دو دوربین می‌بیند. یکی از لنزها سنسور 12 مگاپیکسلی و لنز دیگر سنسور 5 مگاپیکسلی دارد. خبری از OIS در هیچکدام از لنزها نیست و اندازه دهانه دیافراگم هم ثابت است و روی عدد f/1.9 برای لنز 12 مگاپیکسلی و عدد f/2.0 برای لنز 5 مگاپیکسلی ثابت شده است. یکی از ویژگی‌های خوب دوربین‌های اصلی این گوشی ادغام هوش مصنوعی داخل آن‌ها است که هنگام عکاسی خودکار به کمک کاربر می‌‌آید و با تشخیص منظره‌ یا سوژه‌ای که قصد عکاسی از آن را دارد تنظیمات خودکار را در بهترین حالت ممکن قرار می‌دهد. دوربین سلفی گوشی سنسور 20 مگاپیکسلی دارد که توانایی گرفتن عکس‌های پرتره را دارد.

Galaxy Note 9

دو دوربین در قاب پشتی این گوشی پرچم‌دار سامسونگ تعبیه شده که هر دو لنز سنسور 12 مگاپیکسلی دارند. یکی از لنزها یعنی لنز اصلی که همیشه در حالت عادی با آن عکاسی می‌کنید دهانه یافراگم متغیر دارد که از عدد f/1.5 تا f/2.4 متغیر است. اگر در نور روز از گوشی برای عکاسی استفاده کنید دهانه دیافراگم روی عدد f/2.4 و اگر شب بخواهید عکاسی کنید عدد دهانه دیافراگم روی عدد f/1.5 ثابت می‌شود. لنز دوم گوشی لنز تلفوتو است که برای زوم 2 برابر بدون افت کیفیت استفاده می‌شود. دوربین سلفی دستگاه سنسور 8 مگاپیکسلی دارد که دهانه دیافراگمی برابر f/1.7 دارد که لنز با زاویه دید زیاد است و می‌تواند با جزئیات بیشتری از شما عکس سلفی بگیرد.

برای مشاهده عکس‌ها در اندازه بزرگ‌تر و مقایسه بهتر روی عکس‌ها کلیک کنید

 

نمونه عکس‌های دوربین هر دو گوشی کنار هم در نور روز

 

نمونه عکس دوربین هر دو گوشی کنار هم در نور شب

 

نمونه عکس دوربین هر دو گوشی در حالت عادی، زوم 2 برابر، زوم 100 درصد

 

نمونه عکس دوربین هر دو گوشی در حالت پرتره

 

نمونه عکس دوربین سلفی هر دو گوشی در نور روز در حالت عادی و حالت پرتره

 

نمونه عکس دوربین سلفی هر دو گوشی در نور شب بدون فلش و با فلش


   27 آبان 1397
27 نظر
4.50
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری