زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
8 اردیبهشت 1397 ساعت 17:50
2 نظر

 

قابلیت تصاویر اسلوموشن و میوت کردن دنبال‌شوندگان به اینستاگرام می‌آید

شایعات حاکی از آن است که اینستاگرام در حال تست چهار ویژگی جدید است. باید منتظر قابلیت ضبط تصاویر آهسته، میوت کردن فالویینگ‌ها، واکنش فوری به استوری و آرشیو تقویمی استوری در نسخه‌های جدیدتر این اپلیکیشن محبوب باشیم.

Jane Manchun Wong یکی از کاربران اینستاگرام که دانشجوی علوم کامپیوتر است در توئیتر خود اعلام کرده که اینستاگرام در حال آزمایش چهار ویژگی جدید بر روی شبکه اشتراک‌گذاری عکس و فیلم خود است. اینستاگرام معمولا ویژگی‌های جدید خود را روی اپلیکیشن تعداد محدودی از کاربران خود آزمایش می‌کند تا در صورت موفقیت‌‌آمیز بودن، برای همه کاربران اینستاگرام در دسترس قرار بگیرد.

یکی از این قابلیت‌ها Story Reactions نام دارد که به وسیله آن کاربران می‌توانند واکنش‌های فوری به استوری دنبال کنندگان خود نشان بدهند. گفته می‌شود که این قابلیت‌ مدتی است برای کاربران مکزیکی اینستاگرام در دسترس است.

به گفته وونگ کاربران هم‌چنین می‌توانند افراد خاصی از دنبال کنندگان خود را در اصطلاح mute کنند. به این معنی که دیگر پست‌های این افراد در تایم‌لاین‌شان نمایش داده نمی‌شود. این در صورتی است که آن شخص خاص را آنفالو و بلاک نکرده‌اند. فرد میوت شده، کماکان در لیست دنبال کنندگان فرد باقی می‌ماند و خودش هم هرگز از میوت شدنش آگاه نمی‌شود.

وونگ هم‌چنین از قابلیت ضبط تصاویر آهسته گفته است. وی با بررسی کدهای اپلیکیشن اینستاگرام به این نتیجه رسیده است که در قسمت تنظیمات دوربین این برنامه قابلیتی جدیدی اضافه خواهد شد تا کاربران بتوانند تصاویر اسلوموشن ضبط کنند. این ویژگی شاید برای صاحبان گوشی‌های سامسونگ گلسی S9 و سونی اکسپریا XZ2 جالب توجه نباشد، چرا که بر روی گوشی خود از این ویژگی بهره‌مند هستند. اما قطعا برای سایر کاربران قابلیت جالب و مفیدی خواهد بود.

و در آخر وونگ متوجه شده است که اینستاگرام قصد دارد آرشیوی از استوری‌ها را به صورت نمایی از تقویم به کاربران نمایش بدهد. آرشیوی که اینستاگرام در حال حاضر در اختیار کاربران قرار می‌دهد چندان راحت و در دسترس نیست تا کاربران بتوانند استوری‌های قدیمی خود را سریع و راحت پیدا کنند.

اینستاگرام نهایی شدن این چهار ویژگی را تائید نکرده است اما در صورت استقبال کاربران، امید است که این قابلیت‌ها را در به روزرسانی‌های اینستاگرام شاهد باشیم.  8 اردیبهشت 1397
3990 بازدید
2 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری