زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
10 دی 1396 ساعت 10:20
14 نظر

 

آیفون پرفروش‌ترین گجت سال ۲۰۱۷ لقب گرفت

با وجود رقابت سختی که میان سامسونگ و اپل وجود دارد، به نظر می‌رسد که اپل موفق‌تر عمل کرده و میزان فروش آیفون در سال ۲۰۱۷ به ۲۳۳ میلیون دستگاه رسیده است.

شرکتی به نام GBH تحقیقاتی انجام داده است که طبق آن، آیفون اپل توانسته پرفروش‌ترین گجت سال ۲۰۱۷ باشد. درواقع شرکت آمریکایی در سال ۲۰۱۷ موفق به فروش ۲۳۳ میلیون آیفون شده است.

این رقم به‌قدری بالا است که اگر میزان فروش ۴ محصول بعدی در لیست پرفروش‌ترین گجت‌های سال ۲۰۱۷ را جمع بزنیم، به مجموع آیفون فروخته شده در سال ۲۰۱۷ نمی‌رسد. گلکسی اس 8 و گلکسی نوت 8 در جایگاه دوم قرار گرفته‌اند. مجموع فروش این دو تلفن هوشمند به ۳۳ میلیون رسیده که رقم بسیار خوبی به نظر می‌رسد.

در جایگاه سوم، بلندگوی هوشمند آمازون به نام اکو دات قرار دارد که فروشی بالغ بر ۲۴ میلیون دستگاه داشته است. اپل واچ با مجموع فروش ۲۰ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۷ جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده و کنسول نینتندو سوییچ با فروش ۱۵ میلیون دستگاه نیز در جایگاه پنجم قرار دارد.

سال ۲۰۱۶ نیز آیفون توانست با فروش مجموع ۲۱۱ میلیون دستگاه، پر‌فروش‌ترین گجت سال شود. دنیل ایوس، تحلیلگر شرکت GBH معتقد است که موفقیت آیفون ادامه دارد و سال ۲۰۱۸ نیز پرفروش‌ترین گجت سال می‌شود، البته مشخص نیست که آیا نسبت به سال ۲۰۱۷ اپل تعداد بیشتری آیفون می‌فروشد یا خیر.

پتریک مورهید، تحلیلگر شرکت مورهید، معتقد است که اپل سال آینده میلادی قیمت آیفون را کاهش می‌دهد، البته این کاهش قیمت شامل آیفون ایکس نمی‌شود.

نکته دیگری که آمار منتشر شده به ما نشان می‌دهند موفقیت آمازون در برابر گوگل است. این دو شرکت قیمت بلندگو هوشمندشان به نام‌های اکو دات و گوگل هوم مینی را به ۲۹.۹۹ دلار کاهش دادند. با این حال، طبق آمارها به نظر می‌رسد که آمازون موفق‌تر از گوگل عمل کرده است.  10 دی 1396
2567 بازدید
14 نظر
3.70
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری