زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
19 آذر 1396 ساعت 15:30
0 نظر

 

با SENNA، محصول جدید شرکت مک‌لارن آشنا شوید

چندی پیش مک‌لارن از محصول جدید خود رونمایی کرد که تاحد زیادی به مدل P1 شباهت دارد؛ اما تفاوت‌هایی نیز بین این دو ابرخودرو وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

محصول جدید شرکت مک‌لارن (senna) نام دارد که با کد عددی P15 از آن یاد می‌شود.از ابتدای مراحل طراحی این خودرو، مک‌لارن تنها به فکر ساخت یک جنگنده خیابانی تمام‌عیار بوده و حقیقتا به این امر هم ‌دست یافته است.

گرچه مک‌لارن  P15 شباهت زیادی به P1 دارد اما ازلحاظ ساختاری کاملا باهم متفاوت هستند. استفاده از فیبر کربن در ساخت بدنه P15 باعث کاهش وزن ۱۹۶ کیلویی این خودرو در مقایسه با P1 شده است که این وزن کم در ترکیب با پیشرانه قدرتمند ۴ لیتری ۸ سیلندر و مجهز به تویین توربو که توان تولید ۷۸۹ اسب‌بخار را دارد، تشکیل یک عنصر جادویی را داده است که به گفته کارشناسان برای رسیدن به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت تنها به ۲.۷ ثانیه زمان نیاز دارد.

یکی دیگر از تفاوت‌های این برادران دوقلو در نوع پیشرانه‌ای است که برای این‌ها در نظر گرفته‌اند، همان‌طور که می‌دانید P1 به پیشرانه‌ای هیبرید مجهز بود که توان تولید ۹۰۳ اسب‌بخار را داشت ولی به گفته مهندسین شرکت مک‌لارن هیچ موتور الکتریکی در P15 به کار نرفته و نمی‌رود! زیرا که یکی از اهداف اصلی طراحان این خودرو کاهش وزن P15 بوده است و با توجه به وزن بالای موتورهای الکتریکی از قرار دادن این نوع پیشرانه در خودرو جدید خود منصرف شده‌اند.

به گفته مک‌لارن تنها ۵۰۰ دستگاه از این ابر خودرو در ماه ژانویه ۲۰۱۸ تولید خواهد شد و قیمت تقریبی آن نیز به ۷۰۰ هزار یورو خواهد رسید.



  19 آذر 1396
3023 بازدید
0 نظر
4.69
  13 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری