زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
6 آبان 1396 ساعت 11:35
11 نظر

 

استیو وزنیاک: آیفون 10 را نمی‌خرم

استیو وزنیاک که از بنیان‌گذاران اپل است و همواره انتقاداتی هم به نحوه عملکرد این شرکت در سال‌های اخیر داشته، عنوان کرده فعلا قصد خرید آیفون 10 را ندارد. او همچنین معتقد است آیفون 8 شبیه آیفون 6 است.

تنها چند روز به عرضه رسمی آیفون 10 باقی مانده و افراد زیادی از هم اکنون برای خرید این گوشی جذاب برنامه‌ریزی کرده‌اند. اما  استیو وزنیاک، یکی از بنیان‌گذاران شرکت اپل، جزو این افراد نیست. یا حداقل قصد ندارد همان روز اول آیفون 10 را تهیه کنید. او می‌گوید که امسال اولین سالی است که اولین روز عرضه رسمی آیفون جدید، آیفون قدیمی خود را ارتقا نمی‌دهد.

وزنیاک این موضوع را با شبکه CNBC مطرح کرده، اما علتش را توضیح نداده است:

ترجیح می‌دم منتظر بمونم و ببینم این گوشی چطور عمل می‌کنه. به دلایلی آیفون 10 اولین آیفونی هست که، همون روز اول، گوشیم را بهش ارتقا نمی‌دم. البته زنم این گوشی رو می‌گیره و پس به اندازه کافی نزدیک این گوشی هستم تا ببینم چطور کار می‌کنه.

وزنیاک در حال حاضر از یک دستگاه آیفون 8 استفاده می‌کند، هرچند به نظر می‌رسد این گوشی نیز چندان او را تحت تاثیر قرار نداده است:

من از آیفون 8 خودم راضی‌ام، که برای من شبیه آیفون 7 ئه. که آیفون 7 هم برام شبیه آیفون 6 بود.

وزنیاک همچنین در مورد نحوه عملکرد فیس آی‌دی و اینکه آیا می‌تواند آنطور که باید و شاید عمل کند، اظهار نگرانی کرده است. وزنیاک همچنین در این مصاحبه اضافه کرده که این روزها گوشی‌های هوشمند دیگر چندان او را سر ذوق نمی‌آورند و او بیشتر به چیزهای دیگری مانند خودروهای الکتریکی علاقه‌مند شده است.

گرچه وزنیاک قصد خرید آیفون 10 را ندارد، اما تحلیل‌های بازار نشان می‌دهد که استقبال فوق‌العاده‌ای در انتظار آیفون 10 است و اپل تا پایان سال نخواهد توانست میزان عرضه و تقاضا را متعادل کند. علاوه بر این به نظر می‌رسد دشواری‌های تولید آیفون 10 بیش از آنچه پیش‌بینی می‌شده بوده و گزارش جدیدی که منتشر شده خبر می‌دهد اپل تا پایان سال 2017 تنها 20 میلیون دستگاه آیفون 10 تولید می‌کند؛ یعنی نصف تعداد برنامه‌ریزی شده.

نظر شما در مورد آیفون 10 چیست؟ آیا برای خرید آن برنامه دارید یا با استیو وزنیاک همراه می‌شوید؟
نظرات کاربران

در حال بارگذاری