زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
23 اسفند 1395 ساعت 13:13
13 نظر

 

قرارداد سامسونگ برای خرید کمپانی هارمان نهایی می‌شود

چند ماه پیش اخباری از انتقال برند هارمان، که مالک چند برند معتبر صوتی مانند JBL و هارمان کاردون است، به سامسونگ شنیده شد. حالا اخبار جدید از نهایی شدن این قرارداد حکایت می‌کند.

به تازگی سامسونگ اعلام کرده که خرید کمپانی هارمان به مبلغ ۸ میلیارد دلار را نهایی کرده است. اولین بار خبر این معامله در ماه نوامبر اعلام شده بود و بر اساس آن، سهام‌داران هارمان به ازای هر سهم خود مبلغ ۱۱۲ دلار دریافت خواهند کرد. برای آشنایی بیشتر شما با این شرکت باید ذکر کنیم که هارمان در صنعت خودرو فعالیت می‌کند، در عین حال مالک چندین برند معتبر صوتی مانند JBL و هارمان کاردون هم هست.

نام هر دو برند JBL و هارمان کاردون را می‌توان روی دستگاه‌ها و لوازم جانبی آن‌ها دید، مانند ماژول اسپیکر JBL خانواده موتو Z موتورولا و یا اسپیکرهای هارمان کاردون به‌کاررفته در اچ‌تی‌سی One M8. همچنین مایکروسافت هم قصد دارد در همکاری با هارمان اسپیکری مجهز به کورتانا برای رقابت با اسپیکر اکو آمازون تولید کند.


دینش پالی‌وال، رئیس و مدیرعامل هارمان، درباره این خرید گفته:

ما برای پایان این معامله هیجان داریم، چون این تبادل برای سهام‌داران ما سود نقدی، برای مشتریان منفعت و برای کارمندان ما فرصت‌های جدیدی به همراه دارد. سامسونگ تعهد ما به فرهنگ «سرعت، نوآوری و عملکرد» را با مشتریان ما به اشتراک می‌گذارد و برای هارمان شاخص، پلتفرم و فناوری‌های مکمل را به ارمغان می‌آورد تا به رشد و توسعه رهبری خود در بازار جهانی در صنعت اتومبیل، صوت و فناوری‌های وابسته ادامه دهیم. درک اهمیت مشارکت در دنیای رو به رشد ابزارهای متصل، به ویژه خودروها، ما را به افزایش نفوذ گروه‌ها و منابع خود ترغیب می‌کند تا برای مشتریان خود ارزش بیشتری ارائه نماییم. سامسونگ و هارمان در همکاری با خودروسازان و سایر شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، آینده اتومبیل‌ها را تعریف خواهند کرد.

ارزش سهام هارمان، که در روز جمعه بسته شد، ۱۱۱.۵۰ دلار به ازای هر سهم است و پیش از آغاز روز دوشنبه (آغاز هفته) از بازار بورس آمریکا خارج خواهد شد.  23 اسفند 1395
2563 بازدید
13 نظر
4.92
  51 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری