زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
6 دی 1395 ساعت 09:37
2 نظر

 

فایرفاکس با ویندوز XP و Vista خداحافظی می‌کند

فایرفاکس اعلام کرد که تا ماه سپتامبر سال 2017 از کاربران ویندوز XP و Vista پشتیبانی خواهد کرد. این موضوع در حالی رخ داده که کمپانی مایکروسافت پشتیبانی خود از کاربران ویندوزهای قدیمی را متوقف کرده است. در ادامه با جی‌اس‌ام همراه باشید.

فایرفاکس با انتشار نسخه 29 مرورگر خود نشان داد که همچنان در حال پشتیبانی از ویندوز XP و Vista است. انتشار نسخه جدید مرورگر فایرفاکس برای ویندوزهای قدیمی در حالی رخ داد که مایکروسافت پشتیبانی خود از ویندوزهای XP و Vista را متوقف کرده است. فایرفاکس اعلام کرده که تا تاریخ 11 آوریل سال 2017 از ویندوز Vista پشتیبانی خواهد کرد. اگر فرض کنیم درصد بسیار زیادی از کاربران مایکروسافت به ویندوز 7 یا نسخه‌های بالاتر مانند ویندوز 10 مهاجرت کرده باشند، هنوز تعداد قابل‌توجهی از کاربران مایکروسافت در حال استفاده از ویندوز XP و Vista هستند.

موزیلا با انتشار این خبر نشان داد که پشتیبانی از فایرفاکس تا ماه سپتامبر سال 2017 ادامه خواهد داشت. این خبر بدان معنی است که اگر شما هنوز از ویندوز XP یا Vista  استفاده می‌کنید تا ماه سپتامبر 2017 از سوی موزیلا پشتیبانی خواهید شد و طبق سنت همیشگی، در دوره‌های زمانی کوتاه‌مدت به‌روزرسانی‌های جدید فایرفاکس را دریافت خواهید کرد.

طبق گزارش‌های منتشرشده از فایرفاکس، موزیلا یکی از معدود مرورگرهایی است که همچنان به پشتیبانی از ویندوز XP و Vista ادامه می‌دهد. همچنین انتظار داریم که تا پایان ماه سپتامبر سال 2017 به‌روزرسانی‌های امنیتی جدیدی برای کاربران ویندوزهای قدیمی از سوی فایرفاکس منتشر شود. بر اساس خبرهای منتشرشده، اواسط سال 2017 تاریخ نهایی پشتیبانی فایرفاکس از کاربران ویندوز XP و Vista مشخص خواهد شد.

فایرفاکس اواسط سال آینده به بررسی تعداد کاربران ویندوز XP و Vista خواهد پرداخت. این موضوع نشان می‌دهد که تعداد کاربران ویندوز XP و Vista در سال 2017 مشخص‌کننده وضعیت پشتیبانی فایرفاکس از آن‌ها خواهد بود. بدین‌صورت اگر تعداد کاربران از شاخص‌های مورد انتظار فایرفاکس کمتر باشد، پشتیبانی این مرورگر از کاربران ویندوز XP و Vista متوقف خواهد شد. شاید این اقدام را بتوان به‌عنوان سیاست جدید فایرفاکس در جهت ترغیب کاربران برای آپدیت به نسخه‌های جدید ویندوز تلقی کرد.  6 دی 1395
2 نظر
4.20
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری