زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
6 اسفند 1393 ساعت 14:49
6 نظر

 

iOS 8.3 امکانات بسیاری را به همراه خواهد داشت

نویسنده مهمان: چندی پیش توسعه دهندگان شرکت اپل کار بر روی iOS 8.3 را شروع کردند و خبرها حاکی از آن است که این سیستم عامل ویژگی های جدیدی را به همراه دارد. از جمله مواردی که در این سیستم عامل تغییر کرده می توان به ویژگی جدید CarPlay بی سیم برای آیفون اشاره کرد. این به این معناست که کاربران حالا می توانند اتصال بی سیم بین آیفون و خودروشان برقرار کنند و iOS را به روی داشبورد خودروی خود بیاورند.

نویسنده مهمان: چندی پیش توسعه دهندگان شرکت اپل کار بر روی iOS 8.3 را شروع کردند و خبرها حاکی از آن است که این سیستم عامل ویژگی های جدیدی را به همراه دارد. از جمله مواردی که در این سیستم عامل تغییر کرده می توان به ویژگی جدید CarPlay بی سیم برای آیفون اشاره کرد. این به این معناست که کاربران حالا می توانند اتصال بی سیم بین آیفون و خودروشان برقرار کنند و iOS را به روی داشبورد خودروی خود بیاورند. پیش از این کاربران برای ایجاد ارتباط بین آیفون و خودرو می بایست از یک کابل برق USB استفاده می کردند. البته هنوز زود است تا در مورد نحوه کار Carplay بی سیم و اینکه چه خودروهایی در آینده از این ویژگی پشتیبانی می کنند صحبت کنیم. 
 
 
همچنین به روزرسانی جدید همانند OS X 10.10.3 قابلیت ورود آسان تر به حساب گوگل را برای کاربران فراهم کرده است.
 
 
اپل به همراه این سیستم عامل طبقه بندی جدید از ایموجی ها به همراه چند آیکون جدید برای آیفون و آیپد ارائه داده است.
 
 
علاوه بر تمام این موارد iOS 8.3 یک ویژگی مهم و بزرگتری را نیز به همراه دارد: قابلیت پشتیبانی از چندین زبان جدید برای Siri. از سال 2011 و نسخه ابتدایی Siri، حالا سیستم عامل جدید پشتیبانی از 7 زبان دیگر را برای این دستیار صوتی به ارمغان آورده است از جمله: زبان های روسی، دانمارکی، هلندی، پرتغالی، سوئدی، تایلندی، ترکی و انگلیسی برای مردم هند. برخی از این زبان ها که پیش بینی می شد همراه با نسخه جدید Siri در آینده عرضه شوند، حالا با تلاش های شرکت اپل زودتر از موعد با سیستم عامل جدید ارائه شده اند. این گزینه ها، از طریق پنل تنظیمات Siri بر روی آیفون، آیپد و آیپاد تاچ در دسترس هستند. طبق گزارش منابع خبری iOS 8.3 در اواخر سال میلادی و نسخه بتای عمومی این سیستم عامل در اوسط ماه مارس عرضه خواهد شد. شرکت اپل همچنین کار بر روی iOS 8.4  را شروع کرده که یک سرویس پخش موسیقی جدید را به همراه خواهد داشت.
 


  6 اسفند 1393
12511 بازدید
6 نظر
4.21
  28 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری