زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
1 مهر 1393 ساعت 14:13
18 نظر

 

تقویم شمسی و کیبورد فارسی در iOS 8

– جی اس ام: نبود تقویم شمسی و یک کیبورد فارسی کامل برای iOS یکی از ضعف‌های بزرگ این سیستم عامل برای کاربران فارسی زبان بوده که البته با استفاده از روش های گوناگون و بعضا غیر قانونی این ضعف‌ها قابل رفع بوده است. اما اکنون در جدیدترین نسخه iOS می توانید در بخش Notification Center ویجت اضافه کنید و یا یک کیبورد دلخواه از App Store نصب کنید.

– جی اس ام: نبود تقویم شمسی و یک کیبورد فارسی کامل برای iOS یکی از ضعف‌های بزرگ این سیستم عامل برای کاربران فارسی زبان بوده که البته با استفاده از روش های گوناگون و بعضا غیر قانونی این ضعف‌ها قابل رفع بوده است. اما اکنون در جدیدترین نسخه iOS می توانید در بخش Notification Center ویجت اضافه کنید و یا یک کیبورد دلخواه از App Store نصب کنید. با استفاده از این ویژگی به تازگی یک ویجت تقویم شمسی برای iOS 8 با نام ShamsiCal در فروشگاه برنامه های اپل قرار گرفته است و برای اضافه کردن تقویم پس از نصب، کافی است نوار اعلان‌ها را پایین بکشید و در قسمت Today و با زدن دکمه  Edit آن را اضافه کنید. تقویم ShamsiCal را می‌توانید از اینجا دانلود کنید
 
 
کیبورد فارسی PersianTyper نیز در حال حاضر توسعه یافته و تنها منتظر تایید اپل برا قرار گرفتن در AppStore است. اخبار تکمیلی درباره این کیبورد را می‌توانید در حساب کاربری توییتر @PersianTyper و وب سایت آن دنبال کنید.
 
 


  1 مهر 1393
18 نظر
4.29
  28 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری