سرویس نقد و بررسی تخصصی
5 مهر 1387 ساعت 01:07
0 نظر

 

Samsung D820

در واقع این مدل سعی نموده جوابی مناسب در مقابل موتورلا RAZR V3 باشد . که البته دارای حالتی کشویی می باشد و تقریباً طراحی ها و کارآیی های آن ها دارای شباهت فراوانی در مرکز R&D بود .

Samsung D800 , D820

شرکت سامسونگ گوشی های زیادی را با شباهت فراوان و با اشکال و مدل های گوناگون به بازار عرضه نموده است . در واقع تاریخ تولید موبایل توسط سامسونگ از پروژه های کوچکی شروع می شد به سرعت توسعه یافت و همواره بزرگ و بزرگ تر می شود و بخشی از آن در مجموعه ی R&D توسعه یافت و بعد از آن هم بر قدرت تکنولوژی آن افزوده گردید و دستگاه های مختلفی با طراحی برابر و کارآیی هایی متفاوت در میان تولیدات گوشی یافت شد . به عنوان مثال مدل هایی با قابلیت ضبط صدا و یا مدل هایی بدون این قابلیت که علت آن ، سیستم عامل استفاده شده و موقعیت گوشی بود . سال گذشته سامسونگ تصمیم بر تولید گوشی هایی با متدهای یک شکل گرفت . شباهت های زیادی در کارآیی های آن ها وجود داشت و حتی شکل ظاهری آن ها هم شبیه به هم بود . مثل D800 و D820 که به آن خواهیم پرداخت .

در واقع این مدل سعی نموده جوابی مناسب در مقابل موتورلا RAZR V3 باشد . که البته دارای حالتی کشویی می باشد و تقریباً طراحی ها و کارآیی های آن ها دارای شباهت فراوانی در مرکز R&D بود . در واقع دستگاه به علت حالت مدگرایانه ی خود باید نازک و لاغر می بود و از لحاظ کارآیی نباید بالاتر از D600 قرار می گرفت که هر دوی مدل ها دارای کارآیی هایی یکسان بوده و البته بهترین های خط تولید نیز نمی باشند .

در نهایت مشخص شد که این دو مدل شبیه به یکدیگر می باشند و تنها یکی از آن ها کمی نازک تر از دیگری است . همچنین در گوشی D800 از کارت حافظه استفاده نشده است و طراحی D820 از زیبایی بیشتری برخوردار است . این دو گوشی تقریبا 70% با هم شباهت کامل دارند و تفاوت های آن ها را در ادامه ی متن توضیح خواهیم داد .

طراحی ، اندازه و ساختار :

گوشی D800: طراحی این گوشی ، گوشی های کشویی ساخت نوکیا را به یاد می آورد که در مدل های قدیمی تر ، 8810 و مدل های جدید ، 8800 را می توان نام برد . از برخی زوایا حتی گوشی D800 سامسونگ با گوشی 8800 توسط مصرف کنندگان اشتباه می شود . به هر حال استفاده از موادی غیر از پلاستیک های مونوفونیک در سامسونگ غیر معمول می باشد که در این گوشی از صفحه ی کُرُم استفاده گردیده است .

در حالت کلی برق زدن گوشی در محیط های روشن ، پوشیده شدن سطح گوشی با نقاط و لکه های چربی جلوه ی نامناسبی را برروی گوشی ایجاد می نماید . اگر به طور مداوم از گوشی D800 استفاده نمایید ، باید همواره صفحه نمایش آن را تمیز کرده و بیشتر در جیب خود نگه دارید . استفاده از پلاستیک براق شاید برای پشت ویترین مناسب باشد ولی در استفاده ی روزمره شما را دچار مشکل خواهد نمود .

قاب گوشی از پلاستیک سیاه ساخته شده است که به غیر از سطح و صفحه ی گوشی ، مابقی مکان های قاب براق نمی باشد . البته جای دست برروی گوشی مشخص می شود ولی به وضوح جای انگشت روی سطح آن نمی باشد .

البته مدل D820 شفافیت و برق D800 را ندارد ولی در عین حال خیلی شیک می باشد چرا که در آن از یک پلاستیک مات استفاده شده که اثر انگشت و دست برروی آن نخواهد ماند . در قسمت بالای گوشی از یک پلاستیک مات استفاده شده و دوربین گوشی نیز برروی آن قرار گرفته است و صفحه نمایش شبیه به D800 می باشد ولی کثیفی برروی آن به اندازه ی D800 خود را نشان نخواهد داد . هر دو گوشی دارای دکمه ی کنترل صدای دو تایی و محل اتصال شارژر که با یک پوشش پلاستیکی پوشیده شده در سمت چپ گوشی می باشند و در این گوشی از خروجی های جدید استفاده گردیده است که سامسونگ سعی دارد بیشتر از آن ها در گوشی های جدیدش استفاده نماید . در سمت راست گوشی دکمه ی دوربین قرار گرفته است (تنها در D800) و همچنین محل قرارگیری کارت حافظه نیز در همین بخش می باشد (تنها در D820) که از نوع Micro SD می باشد . در قسمت پایین نیز ابزار مخصوص ایجاد صدای استریو را مشاهده می نمایید .

امروزه با ورود گوشی RAZR موتورلا دیگر هر شرکت سازنده ای نیز سعی بر تولید یک محصول لاغر داشته و سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و اکثراً کاهش ضخامت ، افزایش طول و عرض گوشی را به همراه داشته و این حالت در D800 نیز خود را نشان داده است . ابعاد این گوشی 16 × 52 × 97 میلی متر می باشد . البته این گوشی دارای یک ضخامت کم می باشد در مقایسه با P300 با بدنه ی فلزی شکل به ضخامت 8.9 میلی متر که تولید سامسونگ می باشد ، نمی توان نام نازکترین به آن نسبت داد و یا یک مثال دیگر 8800 با بدنه ی فلزی با ضخامت  16.5 میلی متر می باشد .

در مورد D820 ابعاد گوشی دچار تغییرات کوچکی گردید .

گوشی 4 میلی متر بلندتر و کمی لاغرتر گردیده است (14.9 × 52 × 101میلی متر) در واقع ارتفاع D800 برابر  129 میلی متر بوده و ارتفاع D820 برابر 133 میلی متر می باشد . وزن D800 برابر 98 گرم و وزن D820 برابر 103 گرم است .

در هر دو مدل ، مکانیزم باز و بسته شدن و به خصوص حالت تمام کننده ی آن از کیفیت مناسبی برخوردار نمی باشد و در D800 شما باید کاملاً برای باز وبسته کردن و حرکت دادن گوشی تلاش نمایید که البته در حالت کلی گوشی از راحتی خوبی برخوردار بوده و نظر ما کمی منتقدانه می باشد . اما در D820 این مکانیسم کمی پس رفت نموده که حتی در ابتدا شما خیال می کنید که یا گوشی اصلاً ثابت بوده و باز نمی شود و یا شکسته است و قسمت اعظم مشکل نیز در حین باز نمودن گوشی بروز می نماید و حتی فشاردادن زیر صفحه نمایش در سیستم باز شدن گوشی کمک و تأثیری ندارد و اگر انگشت خود را در حین باز نمودن گوشی روی صفحه نمایش قرار دهید حالت خوشایندتری را به شما القا خواهد نمود . دکمه های چند منظوره از راحتی مناسبی برخوردار می باشند و قراردادن دکمه C زیر دکمه های حرکتی کمی گیج کننده می باشد . در D800 به علت بزرگی دکمه های جهت دار امکان اشتباه فشردن دکمه ی C کمتر از D820 وجود دارد .

صفحه کلید D800 :

کلیدها براساس یک تکنولوژی قدیمی شبیه به ماشین حساب های کوچک اولیه ی سال 1980 ساخته شده است و علت آن نازک شدن ماشین حساب و قرارگرفتن آن در کیف پول و یا میان برگه ها بود که البته آن ماشین حساب ها به اندازه ی موبایل کارآیی نداشته اند و امروزه ماشین حساب های بزرگ با کارآیی های بالا و دکمه های بزرگ و راحت تر می باشند و در مورد موبایل نیز این مطلب صدق می نماید .

تمامی دکمه ها در D800 برروی یک صفحه قرار داده شده اند و محل اتصال نیز در زیر آن تعبیه گردیده است و برای وارد نمودن شماره ها و یا دستورها باید دکمه ها را کاملاً فشار دهید و اگر دارای دستان بزرگی باشید باید با ناخن و یا انتهای انگشتان خود برروی دکمه ها فشار وارد آورید و به خصوص برای دکمه های بالایی تنها راه ممکن همین می باشد و با قدرت می توانیم از صفحه کلید گوشی به عنوان یک صفحه ناکارآمد نام ببریم ، که البته بعد از یک ماه کارکردن راه حلی را می یابید و به دکمه ها عادت خواهید نمود . نور پس زمینه ی صفحه کلید سفید می باشد و خیلی روشن نیست ولی در تاریکی به خوبی دیده می شود و کاملاً راحت است .

صفحه کلید D820 :

دکمه ها از پلاستیک عادی ساخته شده اندکه دارای اندازه ی متوسطی می باشند و از D800 راحت ترند ولی در عین حال شبیه به یک گوشی ساده و عادی می باشند . به علت صدای استریو ی گوشی در پایین آن یک لبه برآمده موجود است که باعث عدم راحتی کارکردن با دکمه های پایینی می گردد و شما هر دفعه لبه ی پایین را حس و لمس خواهید نمود ولی خط بالایی شما را دچار مشکل نخواهد نمود .

نور پس زمینه در این گوشی نیز سفید بوده و به خوبی کاراکترها را به شما نشان خواهد داد .

دوربین گوشی ها :

در هر دو مدل دوربین ها از مبدل CMOS استفاده نموده اند که در D800 در پشت گوشی قرار گرفته است و لازمه ی عکس برداری باز نمودن گوشی می باشد و یک آیینه و میکروفون جداگانه برای تصویربرداری با صدا در آن موجود می باشد . در D820 این میکروفون جداگانه وجود ندارد ولی مبدل دوربین چرخنده بوده و در دو حالت می تواند قرار بگیرد که البته اگر عکاس نباشید خیلی به این مطلب اهمیت نخواهید داد .

صفحه نمایش :

هر دو گوشی مجهز به یک نوع صفحه نمایش با مشخصه های مربوط به صفحات گوشی های مدل بالا می باشند که دارای رزولوشن QVGA 320x240 پیکسل (33x44میلی متر) بوده و قابلیت نمایش 262000 رنگ را دارند . صفحه نمایش به خودی خود خوب و مناسب است و در D800 کمی روشن تر ، ولی تصاویر آن زودتر در نور مستقیم خورشید کم رنگ می گردد که البته این تفاوت خیلی بزرگ و مشهود نمی باشد .

تفاوت بعدی در نرم افزار و اینترفیس می باشد که در D800 فونت ها کمی بزرگتر است و مطالب را خواناتر کرده است که البته تعداد خطوط موجود در صفحه در هر دو یکی می باشد .

باتری :

در این مدل از باتری Li-Ion با گنجایش mAh 800 استفاده گردیده است و باتری با گنجایش بالاتر در آن همخوانی نخواهد داشت . بنابر گفته ی سازنده ، باتری 180 ساعت در حالت استندبای و 3 ساعت در حالت مکالمه ، گوشی را روشن نگه می دارد .

در یکی از آزمایشات انجام شده باتری 2 روز با یک ساعت صحبت ، 20 دقیقه کار با دیگر کارآیی ها روشن ماند و حداکثر می توانید تا 3 روز برروی باتری گوشی حساب کنید . شارژ کامل باتری 1.5 ساعت به طول می انجامد و بازنمودن پوشش روی باتری بسیار سخت بوده و احتیاج به اعمال فشار دارد .

منو :

تفاوت هایی در آیکن منوها وجود دارد و دو نوع روش برای نمایش منوی اصلی موجود است . که اولی به صورت ماتریس و دومی به صورت تک آیکنی می باشد . منوها دارای شماره های دسترسی سریع می باشند و زیرمنوها به صورت لیست ظاهر می شوند که حرکت مابین آن ها از طریق دکمه ی جهت دار در حالت افقی امکان پذیر است و در حالت کلی حرکت بین منوها راحت و بدون مشکل است .

دفترچه تلفن (Phonebook) :

با فشردن دکمه ی سمت راست چند منظوره می توانید به لیست تماس ها و شماره های موجود در گوشی دست بیابید . در این لیست شماره های موجود در گوشی و سیم کارت مشترکاً نشان داده می شود . سیستم جستجوی گوشی نیز با وارد نمودن اولین حرف فعال می گردد و در گوشی حدود 20 زبان مختلف موجود می باشد و با فشاردادن دکمه ی OKبرروی هر نام می توانید منوی مربوط به هر نفر را با وجود یک آیکن کوچک که نام و تصویر فرد را شامل شده و 5 شماره شامل موبایل ، دفترکار ، خانه ، فاکس و غیره را در آن مشاهده کنید . تعداد این شماره ها کاملاً ثابت بوده و نمی توان برای یک نفر مثلاً 2 تلفن موبایل وارد کرد .

دو فیلد برای نام و نام خانوادگی قرار داده شده است که در حین نمایش به طور به هم پیوسته ظاهر می گردد و اول نام و سپس نام خانوادگی نشان داده می شود ، طول هر نوشته نیز حداکثر می تواند 20 کاراکتر باشد . فایل های به زبان مختلف به ترتیب زبان های محلی و سپس زبان انگلیسی در لیست نمایش داده می شود و زبان نیز قابل تغییر در حین جستجو می باشد .

شما علاوه بر شماره ها می توانید Email و یک نوشته ی کوتاه را برای هر فرد ذخیره نمایید . هر فایل صوتی نیز می تواند به عنوان زنگ گوشی قرار بگیرد و سه گروه تماس نیز در گوشی موجود است و هر تعداد گروه تماس که بخواهید می توانید در گوشی تولید نموده و برای گروه ها عکس و زنگ به خصوصی را تعریف نمایید . البته D800 دارای گروه های پیش فرض نمی باشد و تنظیمات آن به همین صورت است .

تا 1000 شماره تلفن قابل ذخیره در حافظه ی گوشی می باشد و حتی اگر همه ی خطوط آن پر نشود باز هم تعداد آن ها همین تعداد خواهد ماند و می توانید تنظیم نمایید که شماره های جدید در کدام قسمت به طور پیش فرض ذخیره گردد . شما دارای یک گزینه برای انتقال فایل های سیم کارت به گوشی می باشید که البته حالت برعکس آن موجود نمی باشد و بهترین ابزار برای انتقال و نگهداری اطلاعات ، رایانه ی شخصی است . که در آن از MS-outlook استفاده می شود . همه ی فایل ها از قبیل SMS ، MMS ، Email ، پیام ها و... قابل ارسال از طریق بلوتوث به دستگاه می باشد .

شما می توانید 8 شماره تلفن را به شماره گیری سریع نسبت دهید که می توانید شماره های مختلف یک فرد را نیز در این قسمت قرار دهید و تیتر انتخاب شده برای افراد روی دکمه ها در صفحه نمایش نشان داده می شوند . وقتی تماس برقرار می شود تصویر فرد به طور تمام صفحه روی صفحه نمایش ظاهر نمی شود . ولی بخشی از آن را که بزرگ هم می باشد به خود اختصاص خواهد داد .

لیست تماس ها (Call List) :

تا 20 شماره تلفن قابل ذخیره در هر لیست می باشد و همچنین یک لیست ترکیبی شامل تمامی آخرین تماس های موجود نیز در گوشی وجود دارد ، که هر شماره تلفن با آیکن مخصوص به نوع خود نشان داده می شود و شما با حرکت افقی می توانید میان لیست ها حرکت نمایید . تعداد هر تماس نیز در کنار شماره ی آن درج می گردد .

پیام ها (Messages) :

شما قابلیت کار کردن با انواع مختلف پیام را دارید که از طریق زیرمنوهای مختلفی قابل انجام می باشد .

بهتر است از پیام های کوتاه (SMS) شروع نماییم که 200 پیام کوتاه قابل ذخیره در گوشی می باشد و گوشی پیام های EMS و پیام های Nokia smart messagingرا نیز پشتیبانی کرده و دارای T9 راحت و قوی می باشد .

همچنین گوشی پیام های MMS و Email را نیز پشتیبانی کرده و هر پیام MMS حداکثر می تواند 295 کیلو بایت حافظه اشغال نماید و قابلیت هایی که در آگهی های تبلیغاتی گوشی عنوان می شود ، واقعی است .

تنظیم كننده (Organizer) :

تا 400 رویداد در 4 نوع ملاقات (Meeting) ، کاری (affair) ، سالگرد (anniversary) و دیگر مسائل (Other) قابل ذخیره در حافظه ی گوشی می باشد و برای هر یک قابلیت ذخیره ی زمان و روز مشخص و زنگ به خصوص می باشید . همچنین رویدادهای متناوب نیز قابل تنظیم در تنظیمات گوشی می باشد و تقویم گوشی به صورت هفتگی و ماهیانه قابل نشان دادن است و هر روز که دارای یک رویداد است با رنگ مخصوص به خود نشان داده می شود .

WAP :

در گوشی از ویرایش WAP 2.0 بهره می جویید که همانند ویرایشی است که در نوکیا و سونی اریکسون استفاده شده است که البته برخی تنظیمات آن باید از طریق اپراتور تنظیم گردد و در D820 قابلیت تنظیم time out را در این بخش ندارید . (یعنی قطع اتصال در زمانی مشخص)

كارایی ها (Application) :

Mp3 Player : یک پخش کننده ی Mp3 توسعه یافته که هر گونه پخش تصادفی را پشتیبانی می نماید و فایل های Mp3 قابل دانلود شدن در گوشی به طور مستقیم از طریق بلوتوث و یا برنامه ی اتصال به کامپیوتر می باشد و فایل ها می تواند به نام ها و زبان های مختلف باشد و فرمت های مختلف را پشتیبانی نماید .

شما قابلیت اتصال به هدفون بلوتوث استریو و ارسال آهنگ ها به آن را نیز دارید که این حالت در مدل های قبلی سامسونگ نیز مشاهده شده است . نام فایل های موسیقی به خوبی نشان داده می شود و یک اکولایزر نیز در گوشی موجود است که دارای منویی جداگانه نبوده و قابل تنظیم برروی چند حالت مختلف می باشد . تا 76 مگابایت حافظه در D800 و حافظه ی داخلی 73 مگا بایت و یک کارت حافظه در D820 برای ذخیره ی فایل های Mp3 اختصاص داده شده است . این پخش کننده می تواند در حین اجرای دیگر کارآیی ها به صورت پس زمینه اجرا گردد . که این حالت را تنها در D800 مشاهده می کنید .

ضبط صوت (DictaPhone) :

شما می توانید چندین ساعت فایل صوتی در گوشی ذخیره نمایید که تعداد این فایل ها نامحدود بوده و بسته به حافظه ی گوشی است و مدت زمان ذخیره ، قابل تنظیم تا 1 ساعت می باشد . تمامی فایل های صوتی در پوشه های جداگانه ای در حافظه نگهداری می شوند و این کارآیی قابل استفاده در سمینارها و کنفرانس ها می باشد .

جاوا (Java world) :

تا 4 مگابایت حافظه در این بخش قابل دسترسی است که از حافظه ی کل گوشی جدا می باشد . این بخش از MIDP2 بهره می جوید که قابلیت اجرای فایل های گرافیکی و بازی های سه بعدی را دارد . گوشی D820 دارای سه بازی Forgotten warrior و Arch Angel و Free kick و گوشی D800 دو بازی Bobby carrot و Time Rider IIمی باشد .

ساعت جهانی (World Time) :

هر دو گوشی از برنامه ی ساعت جهانی نیز بهره مند می باشد .

ساعت بیداری (Alarm Clock) :

هر دو گوشی مجهز به سه زنگ بیداری هستند که یکی از آن ها برای بیداری صبح می باشد و زنگ این قسمت قابل انتخاب از میان 5 ملودی موجود در گوشی می باشد که البته می توانید از زنگ های Mp3 نیز در این بخش استفاده نمایید .

هر دو گوشی مجهز به یک ماشین حساب ساده (Convector) ، یک برنامه تبدیل واحد (Cont down) ، تایمر (Timer) و کرونومتر (Stop Watch) می باشد .

ویرایشگر تصویر (Picture Editor) :

این بخش به شما اجازه ی ویرایش ساده برخی از تصاویر و قراردادن یک سری افکت را برروی آن ها می دهد .

Voice Commands :

این قسمت که تنها در D800 موجود می باشد ، قابلیت تشخیص صوتی بدون توجه بر تلفظ آن دارا می باشد که به خصوص در شماره گیری به کمک شما خواهد شتافت ، اولین گوشی دارای این تنظیمات E620 بوده است که دارای قابلیت تشخیص بسیار عالی بود .

جعبه سرگرمی (FUN BOX) :

تمامی فایل های سرگرم کننده همانند موسیقی ، تصاویر ، فیلم ها و صداها در این بخش قرار گرفته اند . تمامی فایل های دانلود شده نیز در همین قسمت نگهداری می شوند . یکی از مشکلات این است که گاهی اوقات یک فایل موجود در لیست نشان داده نمی شود که با خروج و ورود مجدد ، این مشکل رفع خواهد گردید .

تنظیمات (Setting) :

در این قسمت همانند گوشی های قبلی شما قابلیت تغییر رنگ فونت نوشته ها در حالت استندبای را دارید و می توانید تمامی قسمت های گوشی را با قراردادن کدرمز محافظت نمایید و مدت زمان نور پس زمینه و روشنایی صفحه نمایش نیز قابل تنظیم می باشد .

 بلوتوث (Bluetooth) :

بلوتوث در این گوشی ها تمامی پروفایل های لازم را پشتیبانی می کند که البته کار کردن آن گاهی اوقات با مشکل روبرو می گردد . مخصوصاً با گوشی هایی که فقط دارای پروفایل هدست برای بلوتوث می باشند و خلاصه این که قدرت تشخیص بلوتوث هر دو دستگاه در حد متوسط و تقریباً برابر با نوکیا بوده ولی از سونی اریکسون پایین تر است .

دوربین (Camera) :

دوربین گوشی ها 1.3 مگاپیکسل که شبیه دیگر گوشی های سامسونگ می باشد . دوربین گوشی ها عادی بوده و شما قادر به گرفتن عکس و پخش آن برروی تلویزیون نیز می باشید که البته برخی از تصاویر برروی رایانه به زیبایی نشان داده نمی شوند .

دوربین گوشی ها با 6 رزولوشن متفاوت ارائه می گردد :

- SXGA    1280 × 1024

- Mera     1152 × 864

- VGA      640 × 480

- QVGA   320 × 240

- QCIF    176 × 144

- Sub – QCIF 128 × 96

سه کیفیت مختلف بسیار عالی ، عالی و عادی نیز در گوشی موجود می باشد و 5 صدای مختلف برای عکس برداری قابل انتخاب می باشد . حساسیت تصاویر نیز از (ISO400 و ISO200 و ISO100 ، خودکار) قابل تنظیم می باشد که البته تفاوت بین این حساسیت ها خیلی محسوس نمی باشد . تایمر گوشی نیز قابل تنظیم بین 3 و 5 و 10 ثانیه می باشد . شما قابلیت عکس برداری های متوالی را نیز دارید که به عنوان مثال قابل تنظیم بر 6 و 9 و 15 تصویر با سرعت های سریع و عادی می باشد که این حالت برای عکس های پایان مسابقات و سریع نمودن حرکت روزمره در تصویر زیبا می باشد . رزولوشن در این قسمت 240x320 می باشد .

برای عکس برداری می توانید برروی دکمه ی کناری گوشی در D800فشار آورده و یا این کار را از طریق منوها در D820 انجام دهید و تصاویر برروی صفحه نمایش گوشی نقش می بندد.

با استفاده از دکمه های حرکتی نیز کنتراست و زوم برروی تصاویر قابل تنظیم و انجام می باشد و در رزولوشن بالا زوم به طور خودکار قطع می شود و با فشردن دکمه ی کناری ، تصویر حالت آیینه را پیدا خواهد نمود .

تعدادی افکت های مختلف نیز در این قسمت وجود دارد که قابل اعمال برروی تصاویر می باشند . تصاویر در آلبوم گوشی نگهداری شده و شما در این بخش قابلیت مشاهده ی اطلاعاتی در رابطه با تصاویر را خواهید داشت و تصاویر قابل ارائه به شماره تلفن ها می باشد و عکس ها می توانند به عنوان تصویر پس زمینه و یا برای شماره ها در دفترچه تلفن قرار گیرند .

شما قابلیت فیلم برداری با دوربین که با فرمت 3GP در گوشی ذخیره می گردد را دارید و سه کیفیت برای فیلم برداری آن موجود است ، کمترین رزولوشن فیلم برداری 288x355 می باشد . هیچ محدودیتی برای فیلم برداری وجود ندارد مگر در صورتی که برای ارسال از طریق MMS باشد ، باید تنها 100 کیلو بایت حافظه اشغال نماید .

اتصال به رایانه (Synchronization With PC) :

برای اتصال به رایانه می توانید از کابل و یا بلوتوث استفاده نمایید و برای این کار می توانید از نرم افزار Easy Studio3.0 بهره جسته که در سایت شرکت موجود می باشد .

کارت حافظه در گوشی D820 :

کارت حافظه اجازه ی ذخیره فایل های مختلف را داده و در قسمت مدیریت فایل ها نشان داده می شوند و البته باید متذکر شویم که سامسونگ کمتر از کارت حافظه در گوشی های خود استفاده نموده است . به عنوان مثال شما قادر به ساخت یک لیست اجرا (Play list) مخلوط و Mixed نمی باشید که فایل های آن هم در حافظه ی گوشی و هم در کارت باشد . در کارت حافظه نیز پوشه بندی شبیه به پوشه بندی گوشی وجود دارد و عملاً در گوشی فایل های مربوط به دیگر پوشه ها را نخواهد دید .

Picsel Viewer :

این برنامه یکی از نکات عجیب و بسیار مهم در D800 و D820 می باشد که اجازه ی نشان دادن برنامه های تحت MS Office و PDF را به شما می دهد و عملاً یک فایل Mb 20 PDF را در عرض 2 ثانیه باز می کند که سرعت فوق العاده ای می باشد و به سرعت می توانید مابین صفحات آن حرکت نمایید و تنها قابلیت مشاهده را داشته و قابلیت ویرایش را نخواهید داشت .

شما علاوه بر امکان مشاهده ی اطلاعات برروی صفحه نمایش می توانید آن ها را برروی یک وسیله ی گیرنده ی دیگر نیز منتقل نمایید

به عنوان مثال آن ها را برروی یک دستگاه تلویزیون و یا یک ویدئو پروژکشن منتقل و مشاهده نمایید که یک کابل OutTVنیز برای این کار در بسته ی شما موجود می باشد که یک سمت آن Mini USB و سمت دیگر آن کابل را tulips سه شاخه می باشد که برای ابزارهای صوتی ، تصویری به کار می رود و برروی دستگاه تلویزیون علاوه بر تصویر می توانید صدا هم پخش نمایید .

کیفیت تولید (Productivity) :

نتیجه سه نرم افزار موجود در بسته ی کامل JBench mark را در جداول مشاهده می نمایید و عملاً مشکل خاصی در گوشی مشاهده نمی گردد ، البته D820 ؛ JSR184 را پشتیبانی نمی کند و آزمون سه بعدی برروی آن اجرا نمی گردد .

D600

D800

JBenchmark 1

1389

1040

Details

Text

350

315

2D Shapes

353

263

3D Shapes

230

169

Fill Rate

179

95

Animation

277

198

1.1.1

D600

D800

Jbenchmark 2

132

87

Details

Image manipulation

76

69

Text

167

109

Sprites

124

86

3d Transform

133

86

User Interface

188

86

2.1.1

D800

Jbenchmark 3D

Details

Jbenchmark3D HQ:

59

Jbenchmark3D LQ:

84

Triangles ps:

7181

kTexes ps:

320

3.1.0

و در نهایت :

کیفیت اتصال و ارتباط گوشی ها بسیار عالی است و عملاً بدون مشکل خواهند بود و شبیه به تمامی گوشی های مدرن می باشند . کیفیت صدای گوشی ها خوب و خالص می باشد و هیچ نویز اضافی در آن ها شنیده نمی شود ، صدای زنگ 64 تن پلی فونیک گوشی ها بلند و در حد متوسط است و فایل های Mp3 به گونه ای بلند می باشد ، که در خیابان هم قابل شنیدن باشند .

این دو گوشی دارای SWF – File نبوده ولی EDGE و GPRS در آن ها به خوبی کار می نماید . در D800 شما قابلیت اجرای Mp3 به طور پس زمینه را دارید و قابلیت تماس های تصویری و تشخیص بهتر WAP و در D820 نیز صفحه کلید راحت تر ، با قابلیت قرارگیری کارت حافظه D800 تا حدی روشن تر می باشد و  TV – Out تنها در D820 مشاهده می شود .  5 مهر 1387
0 نظر
0.00
  0 رای
مطالب مرتبط
سامسونگ
بررسی ویدیویی Samsung Galaxy S21
Galaxy Note 10 Lite
بررسی تخصصی Samsung Galaxy Note 10 Lite
Galaxy S20
بررسی تخصصی Samsung Galaxy S20
Samsung Galaxy A71
بررسی تخصصی Samsung Galaxy A71
Galaxy S20 Ultra
بررسی ویدیویی Samsung Galaxy S20 Ultra
Galaxy A50s
بررسی تخصصی Samsung Galaxy A50s
Galaxy A51
بررسی تخصصی Galaxy A51
Galaxy A10s
بررسی تخصصی Samsung Galaxy A10s
Galaxy A30s
بررسی تخصصی Samsung Galaxy A30s
+Galaxy S10
بررسی ویدیویی +Galaxy S10

نظرات کاربران

در حال بارگذاری