سرویس نقد و بررسی تخصصی
5 مهر 1387 ساعت 01:07
0 نظر

 

SonyEricsson K200

تولیدات ردۀ ابتدایی سونی اریکسون توانست به لطف ODM-Products فروش خوبی را ایجاد نماید، با اینکه سونی اریکسون هیچ هزینه تبلیغاتی را برای توصیّه ...

سونی اریکسون K200
K220i
آنچه در بستۀ خریداری شما موجود است:

- گوشی موبایل

- شارژر

- باتری

- راهنمای مصرف

-هدست استریوی HP-62 (در بسته K220i)

تولیدات ردۀ ابتدایی سونی اریکسون توانست به لطف ODM-Products فروش خوبی را ایجاد نماید، با اینکه سونی اریکسون هیچ هزینه تبلیغاتی را برای توصیّه این محصولات ساده و مصرفی خود انجام نداد. علت آنهم چیز جدیدی نبود، چرا که این محصولات تفاوت بسیار زیادی با محصولات سطح میانی و دارای قیمت متوسط سونی اریکسون دارد و دارای کارایی ها و قابلیت های فراوانی نمی باشند، که البته خیلی از مصرف کنندگان به دنبال آن بودند و این کارایی ها را راه حل مناسب برای موبایل از سوی کارخانه سونی اریکسون می دانستند.

در تولید k200و K220 تنها وجود رادیو لحاظ گردیده است و البته قرار نیست این گوشی بتواند آمار فروش بالا و بهترین را داشته باشد، بلکه می بایست بعنوان یک تولید موثر و بدون حاشیه و کارهای فانتزی جانبی، با یک قیمت مناسب به بازار عرضه می شد.       

در حقیقت این دو مدل قابل مقایسه با دو مدل J220 و K310 بوده و تقریبا بین این دو مدل قرار می گیرند.

از لحاظ طراحی این دو گوشی برادر دو قلوی یکدیگر حساب می شوند و وقتی که در مطالعۀ آنها دقیقتر شدیم، تفاوتهایی جزئی را در آنها یافتیم. با اولین نگاه می توان استیل و طراحی سونی اریکسون را از ظاهر این گوشی ها دریافت.

در حقیقت وجود پلاستیک براق در پشت در و کناره های گوشی این حس را تقویت می نماید و کلا گوشی، یک گوشی سنگین و موقر می باشد، که بعنوان یک خرید حسابگرانه و منطقی مناسب می باشد. سونی اریکسون K200 در دو رنگ سیاه متالیک و بژ به بازار عرضه گردید.

همچنین K220i در 2 رنگ سفید و سرمه ای موجود می باشد، این گوشی دارای ابعاد 103×46×16.7 mmو وزن 82 grمی باشد و بعنوان یک گوشی جدید از ابعادی کاملا استاندارد برخوردار است که بدون هیچ مشکلی می توانید گوشی را در جیب پیراهن و یا شلوار جین خود قرار داده و حمل نمائید.

بر خلاف مدلهای قدیمی تر گوشی دارای دکمه کنترل در کناره های بدنه اش نیست و تنها در کناره سمت چپ می توانید، قسمت اینفراد را مشاهده نمائید. در قسمت زیرین گوشی پورت اتصال به شارژ و کامپیوتر موجود می باشد و در پشت گوشی نیز لنز دوربین VGA گوشی موجود است که استفاده از چنین دوربینی در گوشی های با این راۀ قیمت معمول می باشد. در کنار آن نیز می توانید سوراخ های مربوط به بلند گوی گوشی که صدای زنگ و ملودی و همچنین صدای مکالمه از آن پخش می شوند را مشاهده نمائید.

رزولوشن صفحه نمایش CSTN این گوشی 128×128پیکسل می باشد، که دارای قطری به اندازۀ 1.6 اینچ است و قابلیت نمایش 65536 رنگ را دارا است که اگر چه نسبت به دیگر گوشی ها در سطح پائینی است ولی به نسبت گوشی های این ردۀ قیمتی مناسب است.

صفحه نمایش گوشی قابلیت نشان دادن 5 خط اطلاعات نوشتاری و 2 خط نیز برای توضیحات دیگر آیکون ها را دارد و در زیر نور مستقیم خورشید از کیفیت کاملا نامناسبی برخوردار است و اگر بخواهید در نور خورشید به صفحه بنگرید باید خود را به زیر سایه برسانید تا بتوانید اطلاعات صفحه نمایش را مشاهده نمایید.                                                

صفحه کلید گوشی چیزی بین مدل های مات و لاغر قدیمی و مدلهای بزرگتر و شفاف جدیدتر می باشد که سعی شده در طراحی آن راحتی استفاده نیز مد نظر قرار گیرد.

 طراحی زیبا و مناسب، کاملا در این وسیله لحاظ گردیده است. البته دکمه جهت دار و چهار طرفۀ گوشی برای استفاده راحت نمی باشد و کار با آن به خاطر ابعاد کوچکش راحت نیست. صفحه کلید نیز دارای چراغ آبی می باشد که در تمامی شرایط کاراکترهای حک شده روی صفحه کلید را قابل مشاهده می نماید.  

برای درآوردن درب باتری کافی است آن را به داخل فشار داده و سپس به طرف پایین بکشید که این عمل با یک صدای خفیف تق همراه است که ممکن است تداعی کنندۀ لقی درب باتری باشد، ولی در حقیقت هیچگونه فاصله ای بین بدنه و قاب وجود نداشته و این دو کاملا فیکس می باشد. گوشی ها مجهز به باتری 900 mAh Li-pol می باشند که در گوشی های قبلی نیز استفاده شده بود.

 طبق آزمایشات انجام شده این باتری تا 300ساعت کارکرد در حالت استندبای و 8 ساعت مکالمه را پشتیبانی می کند، در یکی از آزمایشات انجام شده نیز این گوشی 4 تا 5 روز با 40 تا 50 دقیقه مکالمه ارسال و 10 تا 15عدد پیام کوتاه توانسته دوام بیاورد که این نتایج مناسب بیشتر بخاطر سادگی و صفحه نمایش ساده و بدون قابلیت های بالای گوشی می باشد. البته در حالت های قبلی 1.5 تا 2 ساعت کار با رادیو کار این گوشی را به 2 تا 3 روز  کاهش می دهد.

منوها :

منوهای گوشی شبیه به ساختار منوهای اخیر گوشی های سونی اریکسون است و راحتی کار با این منوها نیز بیشتر به علت شباهت با منوهای نوکیا چه در حالت ماتریس 9 تایی و است و در هر زمان می توانید بین هر دو حالت یعنی نمایش 3×3 یا تکی انتخاب کنید و همچنین منوها نیز هرکدام دارای شماره های دسترسی سریع می باشند. 

تمامی فایلها و مولتی مدیای گوشی قایل ذخیره در حافظه 2 مگابایتی است که باید فکر mp3 را نیز در مورد آن از سر بیرون کنید.

دفترچه تلفن Phone book :

هر نام می تواند دارای سه شماره تلفن باشد و هر نام می تواند شامل 20کاراکتر یا حرف باشد و در دفترچه تلفن گوشی این دو گوشیشما می توانید تا 300ورودی را ذخیره نمائید و می توانید در لیست کلی به دنبال نام های مختلف بگردید. اگر چه نام شخص بدون لیست ظاهر شده و می توانید به آن زنگ بزنید  که این حالت گاهی اوقات می تواند کمی ناراحت کننده گردد.

پیامها Messages :

گوشی قابلیت ذخیرۀ 250 پیام را در خود دارد و گوشی می تواند با استفاده از T9در نوشتن متن های انگلیسی کلمات را حدس بزند. همچنین K200 و K220 ، EMS را نیز پشتیبانی می کند و نگران MMS نیز نباشید که گوشی آنرا نیز پشتیبانی می کند اما نه آن طور که انتظار می رود!

لیست تماس :

یک لیست تماس کلی با ظرفیت 20 شماره در گوشی موجود است، که هر شماره نیز در کنار خود آیکنی نشانگر نوع تماس اعم از رسیده، شماره گیری شده و یا از دست رفته نشان می دهد. 

تنظیمات :

با استفاده از این منو قادر به استفاده از قفل صفحه کلید، تعویض تصویر پس زمینه و انتخاب تم و یا زنگ گوشی هستید، زنگ های موجود بروی گوشی نیز به اندازه کافی بلند و مناسب می باشند و از جذابیّت مناسبی نیز برخوردارند. در همین منو نیز می توانید اینفرارد گوشی را فعال سازید.     

Camera

گوشی دارای دوربین VGAبوده و همانطور که حدس می زنید، نباید انتظار کیفیّت مناسبی را از این دوربین داشته باشید.

Extras:

در این منو می توانید کارایی هایی از قبیل زنگ بیداری، تقویم بصورت ماهیانه و قابلیت افزودن رویدادهای ساده به یادآوری کننده، ماشین حساب و تایمر و کرنومتر را مشاهده و از آنها استفاده کنید.

همچنین شما دارای سه بازی Black Deal، Honey cave2، Quadra pop در این گوشی هستید. همچنین این گوشی دارای WAP بوده و قابلیت های آن مورد استفاده می باشد.

FM-radio ( تنها در k220i ):

رادیوی موجود که RDS را نیز پشتیبانی می کند، یکی از کارایی های قرار داده شده بروی رادیوی این گوشی می باشد که استفاده از آن، خود یک نشان تبلیغاتی برای سونی اریکسون شده است. رادیو می تواند بصورت پس زمینه در حین کار با گوشی نیز فعال باشد و در این حالت اطلاعات مربوط به فرکانس گرفته شده روی صفحه، نمایش داده می شود و شما براحتی می توانید تا 20 کانال رادیویی را بروی گوشی ذخیره نمائید و از جستجو دستی و یا خودکار استفاده کنید.

برای پخش رادیو باید هدست به آن متصل باشد و در این حالت همچنین می توان به رادیو در از طریق بلند گو گوش فرا داد. در مجموع کیفیّت رادیو K220 پائین بوده و در بهترین حالت ها نیز  صدای خش و نویز در آن شنیده می شود.

و در نهایت :

گوشی ها دارای 32کورد پلی فونیک می باشند و صدای زنگ گوشی ها نیز بسیار بلند و بالاست و بهترین زنگها همان هایی است که بروی گوشی بصورت پیش فرض موجود است. گوشی تنها فرمت Midi و I-Melody را اجرا نمود و نبود امکان پخش mp3 خود یک معضل جداگانه می باشد.

اگر بین انتخاب k200 و k220iمانده اید، خیالتان را راحت می کنیم که تنها فرق آنها در وجود هدست و رادیو می باشد و دیگر به شما بستگی دارد که آیا این تفاوت قیمت به افزایش یک کارایی ساده می ارزد و یا نه. و بعلت ضعف رادیو در k220i شاید پیشنهاد خرید گوشی ارزانتری برای آنهایی که قصد خرید از بین این دو گوشی را دارند، عاقلانه تر باشد و حتی حدس ما از بازار این است که با وجود گوشی 2626 نوکیا و یا گوشی های سامسونگ که حتی رادیو را نیز بر روی خود دارند فروش این گوشی در بازار تنها می تواند بصورت اتفاقی و یا موارد و مسائل خاص باشد و برتری خاصی در این دو نوع گوشی دیده نمی شود.  5 مهر 1387
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری