تست همراه اول

سرویس خبر
7 اسفند 1390 ساعت 15:50
1 نظر

 

تغییر سوکت شارژر برای iPhone 5 + عکس

گروه خبری GSM: بر اساس اخباری که سایت ..

گروه خبری GSM: بر اساس اخباری که سایت iMore به دست آورده، اپل در حال آماده سازی برای تغییر شکل ورودی شارژر تلفن های iPhone است. در صورت صحت این خبر، تغییر بزرگی در معماری کلیه دستگاه های شرکت اپل در راه است.شرکت اپل همواره تمایل عجیبی برای کوچک کردن حجم لوازم الکترونیکی مورد استفاده در دستگاه های خود جهت جای دادن تعداد بیشتری از تکنولوژی ها داشته است. این مساله را میتوان از استفاده این شرکت از میکروسیم ها به جای سیم کارت های معمولی، انتقال آنتن موبایل ها از داخل دستگاه به دور بدنه محصول، عدم استفاده از کارت های SD و بسیاری از بهبود های انجام گرفته بر روی برد این دستگاه ها بخوبی مشاهده کرد.


داستانی در مورد استیو جابز بنیانگذار اپل وجود دارد که میگوید او روزی یک نمونه اولیه آیپاد را به درون یک آکواریوم انداخت. مسلما آب در داخل آن نفوذ کرد و حباب های هوایی از درون آیپاد غرق شده بیرون آمد. او گفت "ببینید. اینها حباب های هوا هستند. یعنی ما هنوز این داخل فضای خالی داریم. کوچک ترش کنید!"

به گزارش نارنجی، زمانی که اپل سوکت های 30 پین را به عنوان پایه انتقال شارژ و دیتا برگزید، هنوز تکنولوژی هایی مثل iCloud، Air play و Bluetooth 4.0 توسعه نیافته بودند. بنابر این بار سنگین انتقال کلیه اطلاعات بر روی این سوکت بود.اما امروزه پشتیبان گیری از اطلاعات به سادگی با iCloud امکان پذیر است. Wifi Sync میتواند حجم بزرگی از اطلاعات را انتقال دهد. تصاویر و ویدئو ها را نیز جهت پخش در تلویزیون به سادگی میتوان به صورت بی سیم به Apple TV منتقل نمود.

بنابر این زمان آن رسیده که مقداری از این بار سنگین انتقال اطلاعات از دوش سوکت 30 پین برداشته شود. پس میتوان این سوکت را کوچک تر نمود تا جای بیشتری برای تکنولوژی های جدید تر باز شود و دستگاه های نیز امکان کوچک تر شدن پیدا می کنند.

اپل نیز نشان داده است که ترسی از فتح مرز های جدید ندارد. بنابر این شاید مرز جدید آنها چیزی به نام Micro dock connector باشد.  7 اسفند 1390
1 نظر
3.00
  48 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری