تست همراه اول

سرویس خبر
19 دی 1390 ساعت 15:20
31 نظر

 

استفاده از پردازنده های 4 هسته ای در آیفون 5 و آی پد 3 + عکس

گروه خبری GSM: اپل بدون شک در حال کار بر روی ..

گروه خبری GSM: اپل بدون شک در حال کار بر روی نسل بعدی آیفون و آی‌پد است که در حقیقت آیفون۵ و آی‌پد۳ نام خواهد گرفت و البته مطمئنا این احتمال نیز ممکن است که اپل این محصولات را با نام دیگری روانه بازار کند.

در چند روز گذشته ما شاهد شایعات بسیاری در مورد نسل بعدی محصولات اپل بودیم و در همین حال اخبار خوبی از نوع پردازنده محصولات اپل به بیرون درز کرده است که به طور یقین باعث خوشحالی طرفداران این برند خواهد شد.

بنابر گزارش فارنت، به تازگی تصویری توسط وب‌سایت ۹TO5MAC  منتشر شده است که حاکی از پردازش ۴ هسته‌ای در نسخه آزمایشی iOS5.1  بوده و به لطف یک پنل پنهان که در توصیف تعداد هسته‌های دستگاه‌هایiOS  بکار برده می‌شود، بدست آمده است.در تصویر منتشر شده عبارت “/cores/core.3 به طور یقین اشاره به معماری پردازنده ۴ هسته‌ای دارد به این دلیل که عبارت “/cores/core.1″ برای پردازندهA5  اپل و عبارت “/core/core.0″ مربوط به پردازنده تک‌هسته‌ای اپل است که تمامی این موارد نشان‌دهنده نوعی استاندارد نامگذاری در داخل نرمافزار مدیریت پردازش هسته محصولات اپل است.

با توجه به این کدها کاملا مبرهن است که اپل در حال کار بر روی دستگاه‌های ۴ هسته‌ای با iOS5.1  است و منطقی نیز به نظر می‌رسد چرا که هنگامی که اپل برای اولین بار از پردازنده دوهسته‌ای برای آی‌پد ۲ و آیفون۴S  استفاده کرده استفاده از پردازنده ۴ هسته‌ای در محصولات جدید غیرمنطقی به نظر  نمی‌رسد.

هیچ کدام از این مسائل اثبات نشده اما همین جزئیات کوچک نیز باعث می‌شود که محصولات نسل بعدی اپل بسیار جذاب‌تر به نظر برسد.


  19 دی 1390
31 نظر
3.51
  57 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری