تست همراه اول

سرویس خبر
23 شهریور 1390 ساعت 12:29
19 نظر

 

انتشار نخستین عکس گرفته شده با دوربین آیفون 5 + عکس

گروه خبری GSM: شواهد نشان می‌دهد که تصویر یک سوشی ..

گروه خبری GSM: شواهد نشان می‌دهد که تصویر یک سوشی (غذای مورد علاقه ژاپنی‌ها)‌ اولین تصویر عکسبرداری شده توسط نسل بعدی تلفن همراه شرکت اپل یا همان آیفون ۵ است.

بنابر گزارش فارنت، این تصویر مطمئنا یکی از اولین تصاویر آیفون ۵ است که پیش از رونمایی رسمی از این تلفن همراه و در حالی که خبر گمشدن یک نمونه از آن توسط یکی از مهندسان اپل منتشر شده، در معرض دید عموم قرار گرفته است.داستان از این قرار است که آنتونی دی‌آئوریا یکی از مهندسان نرم‌افزار شرکت اپل تصویری را با عنوان «ناهار» در اینترنت و در صفحه فلیکر خود بارگذاری کرده است که بررسی‌های پایگاه اینترنتی PocketNow نشان می‌دهد که بر خلاف جزئیات عادی تصویر که غذای سوشی را نشان می‌دهد جزئیات داده تصویر (EXIF data) نشان می‌دهد که چیزی فراتر از انکه ما می‌بینیم در تصویر نهفته است.

این اطلاعات بیانگر ان است که اگر چه نام تلفن همراه آیفون ۴ به عنوان دستگاهی که عکس را گرفته ثبت شده است اما اطلاعات دیگر در مقایسه با آن چیزی که ما از دوربین آیفون ۴ می‌دانیم، این موضوع را نفی می‌کند.

اول اینکه این عکس با دقت ۳۲۶۴×۲۴۴۸  گرفته شده است (تقریبا ۸ مگاپیکسل)‌ و بعد به ۲۲۳۵×۲۲۹۱ پیکسل (تقریبا ۵ مگاپیکسل) کاهش کیفیت داده شده است. آیفون ۴ همانطور که می‌دانید دوربینی ۵ مگاپیکسلی دارد اما قادر به عکسبرداری با دقت ۳۲۶۴×۲۴۴۸ نیست.

دلیل دوم اینکه این عکس با لنز ۴٫۳mm f/2.4 گرفته شده است در حالی که آیفون ۴ دارای دوربینی با لنز ۳٫۸۵mm f/2.8 است.

اطلاعات مکان عکس نیز مکان عکسبرداری را مرکز HQ شرکت اپل ثبت کرده است. اگر چه دسترسی عمومی به صفحه فلیکر دی‌آئوریا مسدود است اما این تصویر اکنون در سراسر وب پخش شده است.

در همین حال همانطور که می‌دانید بازیابی و تغییر اطلاعات داده هر تصویر کار سختی نیست اما به نظر شما چه دلیلی وجود دارد که مهندس نرم‌افزار شرکت اپل دست به چنین اقدامی زده باشد؟

اگر این عکس بدون دست‌کاری و اصلی باشد باید در ماه آینده (و یا بیشتر) منتظر دوربین باکیفیت ۸ مگاپیکسلی آیفون ۵ باشیم. چاره‌ای نیست باز هم باید منتظر بمانیم!


  23 شهریور 1390
19 نظر
2.00
  99 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری