سرویس خبر
30 شهریور 1402 ساعت 14:30
2 نظر

 

اپل در مورد علت محدود کردن زوم آیفون ۱۵ پرو مکس توضیح داد

در روزهای اخیر مصاحبه‌ای با مدیران ارشد اپل صورت گرفته که طی آن توضیح داده شده که چرا آيفون ۱۵ پرو مکس زوم ۵ برابری دارد، در حالی که رقبایی مانند گلکسی اس ۲۳ اولترا زوم ۱۰ برابری دارد.

معاون مهندسی نرم افزار دوربین اپل به تازگی در مصاحبه‌ای توضیح داده که چرا سیستم لنز تتراپریسم آیفون ۱۵ پرو مکس به زوم اپتیکال ۵ برابری محدود شده است، در حالی که در رقبایی مانند گلکسی اس ۲۳ اولترا شاهد زون ۱۰ برابری هستیم.

اپل می‌گوید لنز تله فوتو آیفون ۱۵ پرو مکس دارای پیشرفته‌ترین سیستم تثبیت کننده دوربین این شرکت تا به امروز است، که  شامل ترکیبی از لرزشگیر اپتیکال و یک ماژول تغییر حسگر سه بعدی فوکوس خودکار می‌شود. مک کورمک گفته که لنز زوم ۵ برابری آیفون در مقایسه با لنزهای ۱۰ برابری می‌تواند «به طرزی باورنکردنی خوب» تثبیت شود.


 

مک کورمک در این مصاحبه توضیح داده که زوم ۵ برابری چیزی است که ما می‌توانیم به خوبی آن را تثبیت کنیم؛ اگر به زوم ۱۰ برابری نگاه کنید، مگر اینکه ثابت‌ترین عقربه‌های دنیا یا یک سه پایه داشته باشید، وگرنه استفاده از آن بسیار دشوار است.

از طرف دیگر ماکسیم ورون مدیر ارشد بازاریابی محصولات آیفون نیز در همین مصاحبه عنوان کرده که لنز 5x آيفون ۱۵ پرو مکس در f/2.8 باز می‌شود و امکان مدیریت عالی نور را فراهم می‌کند. در مقایسه لنز 10x گلکسی اس ۲۳ اولترا سامسونگ دارای دیافراگم f/4.9 است. حتما می‌دانید که هرچه عدد این دیافراگم کمتر باشد، نور بیشتری توسط سنسور دوربین جذب می‌شود که می‌تواند به ویژه برای عکس‌های حالت شب مفید باشد.

مک کورمک و ورون در مصاحبه اخیر با Numerama درباره آخرین نوآوری‌های دوربین در تمام مدل‌های آيفون ۱۵ صحبت کرده اند، که اگر مایل به دیدن جزییات بیشتر این مصاحبه هستید، باید روی لینک این مصاحبه کلیک کنید.  30 شهریور 1402
2 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری