سرویس خبر
29 شهریور 1402 ساعت 11:15
0 نظر

 

چگونه می‌توانیم گزینه‌های موجود در کنترل سنتر آی‌اواس را شخصی سازی کنیم؟

کنترل سنتر آی‌اواس می‌تواند محلی برای قرار گرفتن شورت کات‌های کاربردی و مفید باشد اما کاربران این سیستم عامل کمتر به شخصی سازی آن توجه دارند. در این مطلب نحوه چیدن میان‌برهای دلخواه را در این بخش مرور می‌کنیم.

کنترل سنتر (Control Center)‌ یکی از بخش‌های مهم پلتفرم آی او اس به حساب می‌آید که بسیاری از کارها از جمله اتصال به وای‌فای و سلولار، پخش یا متوقف کردن موزیک، کم و زیاد کردن صدا یا میزان نور صفحه نمایش و مواردی از این قبیل از طریق آن قابل انجام است. خوشبختانه اپل امکان شخصی‌سازی این بخش (البت هبه صورت محدود) را برای شما در نظر گرفته است که با طی کردن مراحلی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد،‌ می‌توانید این کار را به آسانی انجام دهید. با ما همراه باشید.

برای شخصی‌سازی کنترل سنتر آيفون کافی است ابتدا وارد اپلیکیشن Settings شوید.

صفحه را کمی به پایین هدایت کرده و به بخش Control Center بروید.

اگر سوییچ Access Within Apps در وضعیت فعال باشد، کنترل سنتر هنگام کار با اپلیکیشن‌ها در دسترس خواهد بود. در صورت عدم نیاز، این سوییچ را خاموش کنید. البته باید بدانید که با خاموش کردن این سوییچ، کنترل سنتر همچنان در صفحه هوم آیفون در دسترس خواهد بود.

حالا می‌توانید با زدن روی دکمه قرمز رنگ – که در کنار آيتم‌ها قرار گرفته، ‌آن‌ها را از کنترل سنتر حذف کنید.

با ضربه زدن و نگه داشتن روی آیکون سه خط (سمت راست هر کدام از آیتم‌ها) می‌توانید اولویت‌بندی جایگاه آن‌ها در کنترل سنتر را تغییر داده و جابجا کنید.

اگر صفحه را به سمت پایین هدایت کنید،‌ آیتم‌های دیگری را مشاهده خواهید کرد که آیکون سبز رنگ + در کنار آن‌ها قرار گرفته و با زدن آن، می‌توانید این موارد را به کنترل سنتر اضافه کنید و سپس باز هم در صورت تمایل، اولویت‌بندی آن‌ها را طبق نیاز خود تغییر دهید.  29 شهریور 1402
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری