سرویس خبر
23 شهریور 1402 ساعت 17:23
0 نظر

 

اولین نتایج گیک بنچ آیفون ۱۵ پرو منتشر شد

نتایج گیک‌بنچ آیفون ۱۵ پرو تفاوت قابل توجه آن را با آیفون ۱۴ پرو نشان می‌دهد؛ همچنین رم ۸ گیگابایتی را برای سری پرو آیفون ۱۵ تایید می‌کند.

اولین نمرات گیک بنچ برای آیفون ۱۵ پرو، ادعاهای بهبود عملکرد اپل برای تراشه A17 Pro جدید خود را نسبت به چیپست A16 Bionic سال گذشته که در آیفون ۱۴ پرو به کار رفت، تایید می‌کند.

همانطور که توسط MySmartPrice منتشر شده است، این پلتفرم بنچ مارک آیفون ۱۵ پرو را با شماره مدل «16,1» و یک پردازنده ۶ هسته‌ای با فرکانس پایه 3.78 گیگاهرتز آزمایش کرده است. در نتیجه این آزمایش، دستگاه در تست‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیاز ۲۹۰۸ و ۷۲۳۸ را به دست آورده است، در حالی که سال قبل آیفون ۱۴ پرو به ترتیب امتیازهای ۲۶۴۲ و ۶۷۳۹ را کسب کرده بود.


 

در همین حال آیفون ۱۵ پرو مکس با شماره مدل آیفون «16,2» در تست‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیاز ۲۸۴۶ و ۷۰۲۴ کسب کرده است. این امتیازها نسبت به آیفون ۱۴ پرو مکس در سال گذشته که در همان تست مشابه نمرات ۲۵۴۶ و ۶۶۳۱ را کسب کرده بود، بسیار مطلوب است.

نتایج گیک بنچ همچنین ۸ گیگابایت رم را برای هر دو مدل آیفون ۱۵ پرو در مقایسه با ۶ گیگ رم آیفون ۱۴ پرو در سال گذشته ثبت کرده است که شایعات قبلی را در این مورد تایید می‌کند.

تراشه A17 Pro اپل با اولین فرایند تولید ۳ نانومتری در نوع خود ساخته شده است. این پردازنده دارای یک شش هسته است که موجب ۱۰ درصد عملکرد بهتر در پردازنده و ۲۰ درصد عملکرد گرافیکی بهتر نسبت به نسل قبلی خود می‌شود. همچنین دارای یک موتور عصبی ۱۶ هسته‌ای دو برابر سریع‌تر برای تسریع یادگیری ماشینی مانند تصحیح خودکار دقیق‌تر یا بیرون کشیدن سوژه از تصویر است و می‌تواند تا ۳۵ تریلیون عملیات را در ثانیه پردازش کند.

علاوه بر این، تراشه A17 Pro دارای یک گرافیک کاملا جدید با معماری «Shader» طراحی شده توسط خود اپل است. اپل می‌گوید این بزرگترین طراحی مجدد در تاریخ پردازنده‌های گرافیکی این شرکت است که تمرکز بر عملکرد و کارایی، اجرای برنامه‌های پیچیده و ویژگی‌های رندر جدید دارد.

آیفون ۱۵ پرو از ۹۹۹ دلار برای حافظه ۱۲۸ گیگابایت شروع می‌شود، در حالی که آیفون ۱۵ پرو مکس از ۱۱۹۹ دلار برای حافظه ۲۵۶ گیگابایت شروع می‌شود. تمامی مدل‌های جدید آیفون ۱۵ از روز جمعه ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) برای پیش سفارش در دسترس خواهند بود و اپل از جمعه هفته بعد از آن، یعنی ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) این سری از آیفون‌ها را در بیش از ۴۰ کشور و منطقه در سراسر جهان عرضه خواهد کرد.  23 شهریور 1402
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری