سرویس خبر
16 شهریور 1402 ساعت 12:45
0 نظر

 

با محبوب‌ترین تبلت‌های اپل در سال ۲۰۲۳ آشنا شوید!

به تازگی لیست از محبوب‌ترین مدل‌های آیپد‌ها در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ منتشر شده که حاوی یک غافلگیری بزرگ است.

بر کسی پوشیده نیست که بازار تبلت‌ها اوضاع و احوال خوبی ندارد و از زمان آغاز همه‌گیری کرونا، فروش جهانی این محصولات روند کاهش به خود گرفته است. با این حال، اپل موفق شده که علی‌رغم شرایط نامناسب بازار مدل‌های مختلف سری آیپد را به پرفروش‌ترین تبلت‌ها بدل کند. البته نباید فراموش کنیم که سامسونگ نیز با تبلت‌های گلکسی تب اس حضور فعالی در بازار دارد.

حالا اگر می‌خواهید که بدانید دقیقا کدام یک از مدل‌های سری آیپد محبوبیت بیشتری در بین کاربران دارد، موسسه تحقیقاتی CIRP لیستی از پروفروش‌ترین مدل‌های خانواده آیپد در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی (آوریل تا ژوئن سال ۲۰۲۳) گرد‌آوری کرده است که حاوی نکات قابل توجهی است.

طبق این لیست، جدیدترین نسخه آیپد پرو ۱۱ اینچی اپل که حدودا یک سال پیش معرفی شد و از مشخصات فنی مانند نمایشگر ال‌سی‌دی IPS و تراشه M2 بهره می‌برد عنوان پرفروش‌ترین آیپد در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ را به خود اختصاص داده است. بنا به دلایلی، این تبلت در مقایسه با نسل قبلی خود که به تراشه M1 مجهز بود و در سال ۲۰۲۱ معرفی شد عملکرد بهتری داشته است. در سه‌ماهه دوم سال جاری، آیپد پرو ۱۱ اینچی سهمی ۲۶ درصدی از فروش کل خانواده آیپد را کسب کرده که در مقایسه با سهم ۱۶ درصدی سال گذشته رشد چشمگیری به شمار می‌رود.

برخلاف آن که انتظار می‌رفت آیپد پرو ۱۲٫۹ محبوب‌ترین تبلت اپل باشد، این دستگاه در رده دوم لیست پرفروش‌ترین مدل‌های آیپد قرار گرفته است. برای مقایسه، آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ حدود ۳۵ درصد از فروش خانواده آیپد را به خود اختصاص داده است. حالا اما این تبلت تنها سهمی ۲۵ درصدی از فروش کل سری آیپد دارد.

شایان ذکر است که تبلت‌های گران‌قیمت اپل (سری آیپد پرو) به تنهایی ۵۱ درصد از فروش کل سری آیپد را به خود اختصاص داده‌اند. در نتیجه، احتمال می‌رود سود بخش تبلت اپل رشد خوبی را تجربه کند.

در جایگاه سوم لیست، آیپد ایر ۱۰٫۹ اینچی قرار گرفته است که حدود ۱۹ درصد از سهم کلی فروش سری آیپد را در اختیار خود گرفته است. آیپد مینی نیز با سهم ۱۶ درصدی خود افزایش فروش قابل توجهی داشته است. با سهم ۱۵ درصدی در سه‌ماهه دوم سال جاری، آیپد ۱۰٫۹ اینچی پایین‌ترین فروش را در بین اعضای خانواده خود کسب کرده است.  16 شهریور 1402
0 نظر
1.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری