سرویس خبر
21 مرداد 1402 ساعت 17:00
0 نظر

 

ویدیویی از پلی استیشن ۵ اسلیم فاش شد!

در امروز شاهد انتشار ویدیویی توسط یکی از متخصصین تعمیر پلی استیشن در کشور استرالیا بودیم که طراحی پلی استیشن ۵ اسلیم را به نمایش می‌گذارد.

شرکت سونی معمولا عادت داشته تا با گذشت دو یا سه سال از عرضه کنسول‌های پلی استیشن خود، نسخه‌ای جمع و جورتر از آنها با پسوند اسلیم را روانه بازار کند. اکنون نیز که حدود سه سال از عرضه کنسول پلی استیشن ۵ به بازار می‌گذرد؛ شایعات فراوانی درباره نسخه اسلیم این کنسول شنیده می‌شوند. به تازگی، شاهد انتشار ویدیویی هستیم که نسخه‌ای از پلی استیشن ۵ با طول و عرض کمتر و همچنین درایو دیسک قابل جداسازی را نشان می‌دهد.


 

نخستین تصاویر مربوط به پلی استیشن ۵ اسلیم، ساعاتی پیش در یک فروم چینی قرار گرفتند و اکنون نیز یکی از متخصصین تعمیر پلی استیشن در استرالیا که «Better Way Electronics» نام دارد؛ ویدیویی از آن را منتشر کرده است.

این نسخه از پلی استیشن ۵ که به گفته «Better Way Electronics» شماره مدل CFI-2016 را دارد؛ از نظر طراحی به نسخه اصلی این کنسول بسیار نزدیک است. در بخش میانی بدنه این کنسول، حالا یک خط خمیده به چشم خورده که احتمالا دریچه‌هایی برای ورود هوا زیر آن قرار گرفته‌اند. درایو دیسک دستگاه، برجستگی قابل توجهی را به سمت راست بدنه آن اضافه کرده است؛ البته، احتمالا این درایو قابل جداسازی خواهد بود. بر خلاف نسخه‌های فعلی پلی استیشن ۵ که دارای یک پورت USB-C و یک پورت USB-A در بخش جلویی خود هستند؛ این نسخه اسلیم دارای دو پورت USB-C در این بخش است.

 

طی سال گذشته، خبرگزاری اینسایدر گیمینگ گزارشی را مبنی بر احتمال عرضه نسخه‌ای از پلی استیشن ۵ با درایو دیسک قابل جداسازی در سپتامبر ۲۰۲۳ منتشر کرده بود. با استناد به شایعات، نسل‌های جدید پلی استیشن ۵ در نسخه‌هایی بدون درایو دیسک و یا به همراه یک باندل با درایو دیسک قابل تهیه خواهند بود. سونی همچنین قصد داشته تا درایو دیسک مخصوص این کنسول را به صورت جداگانه نیز به فروش بگذارد. در حال حاضر، نسخه دیجیتال پلی استیشن ۵ با قیمت ۳۹۹ دلار به فروش رسیده و نسخه استاندارد نیز قیمت ۴۹۹ دلار را دارد.


نسخه استاندارد پلی استیشن ۵

شرکت مایکروسافت نیز طی جدال حقوقی خود با کمیته فدرال تجارت آمریکا یا همان FTC، به برنامه‌های سونی برای عرضه نسخه اسلیم کنسول پلی استیشن ۵ اشاره کرده بود. به باور مایکروسافت، پلی استیشن ۵ اسلیم با قیمت ۳۹۹ دلار روانه بازار شده که دقیقا مشابه قیمت نسخه دیجیتال پلی استیشن ۵ معمولی است.

شرکت سونی که چندی پیش خبر فروش ۴۰ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ در سطح جهان را اعلام کرد؛ اخیرا قیمت کنسول نسل نهمی خود را در کشور‌هایی چون انگلستان، آلمان و هند کاهش داده و شاهد نخستین حراج رسمی این کنسول هستیم. در صورت حقیقت داشتن شایعات مبنی بر عرضه پلی استیشن ۵ اسلیم در ماه سپتامبر، مدت چندان زیادی تا معرفی نسخه جمع و جور پلی استیشن ۵ باقی نمانده است.


پلی استیشن ۴ اسلیم (بالا) و پلی استیشن ۴ معمولی (پایین)

درباره کنسول دیده شده در این ویدیو چه می‌اندیشید؟ آیا واقعا با پلی استیشن ۵ اسلیم طرف هستیم یا عقیده دارید که سونی طراحی متفاوتی را برای نسخه جدید کنسول نسل نهمی خود به کار خواهد برد؟  21 مرداد 1402
0 نظر
4.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری