سرویس خبر
5 اردیبهشت 1402 ساعت 11:28
0 نظر

 

هدست واقعیت ترکیبی اپل از یک بسته باتری مشابه باتری مگ سیف آیفون استفاده خواهد کرد

مارک گورمن به تازگی در مورد نوع باتری هدست واقعیت ترکیبی اپل و اتصال آن به این دستگاه توضیح داده است.

به گفته مارک گورمن افشاگر معتبر، هدست واقعیت ترکیبی اپل دارای دو پورت شامل یک رابط USB-C برای انتقال داده و یک رابط شارژ اختصاصی جدید برای باتری خارجی خواهد بود.

اکثر هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده موجود در بازار دارای باتری یکپارچه در خود دستگاه هستند، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که هدست اپل به یک باتری جداگانه و خارجی متصل می‌شود که در قسمت کمر قرار می‌گیرد و به هدست امکان سبکتر و راحتتر شدن را می‌دهد.


کانسپت هدست AR/VR اپل ساخته شده توسط دیوید لویس و مارکوس کین

گورمن در جدیدترین خبرنامه Power On خود فاش کرده که کابل شارژی که از بسته باتری به هدست متصل می‌شود، دارای یه نوک گرد است که به صورت مغناطیسی وصل می‌شود. به گفته این افشاگر نوک گرد این کابل باید در جهت عقربه‌های ساعت چرخانده شود تا قفل شود که در حین استافده نیافتد، در حالی که خود کابل به بسته باتری متصل می‌شود و آن دو قطعه قابل جدا شدن نیستند.

به گزارش گورمن گفته می‌شود که بسته باتری خارجی شبیه به باتری مگ سیف آیفون  است و به اندازه یک آیفون اما ضخیم‌تر است. این بسته باتری برای شارژ از طریق USB-C طراحی شده است و می‌توان آن را با استفاده از همان آداپتور ارایه شده در مک بوک پرو نیز شارژ کرد.

باتری هدست تقریبا دو ساعت به این دستگاه شارژ می‌دهد و می‌توان آن را برای استفاده مداوم در حین شارژ شدن باتری دوم تعویض کرد. با توجه به عمر باتری کوتاه، گمان می‌رود که اپل بسته‌های باتری اضافی را هم برای فروش جداگانه ارایه کند.

شایعه شده است که هدست اپل «Reality One» یا «Reality Pro» نامیده شود و انتظار می‌رود اپل در ماه ژوئن (خرداد) در کنفرانس توسعه دهندگان امسال، این دستگاه را به همراه «xrOS» که سیستم عامل جدید واقعیت ترکیبی اپل است، رونمایی کند.

اگر مایل به دانستن اطلاعات بیشتر در مورد هدست AR/VR اپل هستید، مطلب ما را در این زمینه از دست ندهید.  5 اردیبهشت 1402
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری