سرویس خبر
5 اردیبهشت 1402 ساعت 10:28
0 نظر

 

iPadOS 17 دوباره شایعه شده که پشتیبانی از سه دستگاه را قطع می‌کند

وب سایت تکنولوژی فرانسوی iPhoneSoft، امروز در مورد آیپدهای پشتیبانی کننده از iPadOS 17 صحبت کرده است.

طبق گزارش وب سایت فن‌آوری فرانسوی iPhoneSoft، اپل در iPadOS 17 پشتیبانی از نسل اول آیپد پرو ۹٫۷ اینچی و ۱۲٫۹ اینچی و همچنین آیپد نسل پنجم را متوقف خواهد کرد.

این دومین بار است که ادعاهایی در مورد سازگاری آیپد برای سیستم عامل بعدی اپل که در حال توسعه است، می‌شنویم. در اوایل ماه گذشته یک منبع با سابقه اثبات شده، برای بروزرسانی نرم افزاری آینده تبلت‌های اپل گفت که همین سه مدل نام برده دیگر پشتیبانی نخواهند شد.


 

گفته می‌شود که اطلاعات iPhoneSoft از یک منبع داخلی اپل آمده است؛ بنابراین اگر این اطلاعات دقیق باشد، به این معنی است که دستگاه‌های زیر با iPadOS 17 که در پاییز عرضه می‌شود، سازگار خواهند بود:

  • آیپد پرو مدل ۲۰۱۷ و جدیدتر
  • آیپد ایر نسل سوم به بالا
  • آیپد نسل ۶ و جدیدتر
  • آیپد مینی نسل پنجم به بالا

شایان ذکر است که فقط به این دلیل که یک آیپد در لیست دستگاه‌های سازگار اپل موجود است، لزوما این معنی را نمی‌دهد که از تمامی ویژگی‌های نرم افزار پشتیبانی می‌کند. برای مثال iOS 15 با تمام دستگاه‌های که می‌توانند iOS 14 را اجرا کنند، سازگار است اما برخی از قابلیت‌های این سیستم عامل در آیفون‌های قدیمی در دسترس نیستند.

در مورد اینکه کدام آیفون iOS 17 را اجرا می‌کنند، گزارش‌های متناقضی شنیده‌ایم. همان منبعی که برای اولین بار فاش کرد کدام مدل‌های آیپد از iPadOS 17 حذف خواهند شد، همچنین ادعا کرده که iOS 17 پشتیبانی از آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون X را متوقف خواهد کرد.

با این حال این موضوع بلافاصله توسط افشاگر دیگری که اطلاعات دقیقی را در گذشته به اشتراک گذاشته بود، تکذیب شد. با توجه به پستی که در انجمن MacRumors توسط این شخص منتشر شده، همه آیفون‌هایی که از iOS 16 پشتیبانی می‌کنند، از iOS 17 نیز پشتیبانی می‌کنند که این شامل تمام دستگاه‌های مجهز به تراشه A11، یعنی آیفون X، آيفون ۸ و ۸ پلاس نیز می‌شود.

سال گذشته iOS 16 و iPadOS 16 پشتیبانی از تعداد زیادی دستگاه از جمله آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس، آيفون ۶ اس، ۶ اس پلاس، آیفون SE نسل اول، آخرین مدل آیپاد تاچ، آیپد ایر نسل دوم و آیپد مینی نسل چهارم را قطع کردند.

انتظار می‌رود اپل iOS 17 و iPadOS 17 را در کنار دیگر سیستم عامل‌هایش در مراسم WWDC خود در ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) معرفی کند.  5 اردیبهشت 1402
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری