سرویس خبر
23 فروردین 1402 ساعت 17:30
0 نظر

 

سرعت شارژ بی‌سیم سری گلکسی اس ۲۳ از نسل پیشین کمتر است!

نتیجه یک تست جدید به تازگی مشخص کرده که سرعت شارژ بی‌سیم سری گلکسی اس ۲۳، از نسل پیشین یا همان سری گلکسی اس ۲۲ کمتر است.

گوشی‌های شرکت سامسونگ در بین محصولات اندرویدی، عملکرد بسیار خوبی در بخش شارژ بی‌سیم دارند و پرچمداران جدید این شرکت یا همان سری گلکسی اس ۲۳ نیز از این قاعده مستثنی نیستند. محصولات سامسونگ مدتهاست که از شارژ بی‌سیم ۱۵ واتی استفاده می‌کنند؛ اما در امروز، شاهد انتشار نتایج تستی هستیم که نشانگر سرعت شارژ پایین‌تر سری گلکسی اس ۲۳ به نسبت نسل پیشین است.


 

خبرگزاری PhoneArena، به تازگی سری گلکسی اس ۲۳ را با سری گلکسی اس ۲۲ و همچنین برخی از مدل‌های آیفون در یک تست سرعت شارژ مقایسه کرده است. آنها برای گوشی‌های سامسونگ، از شارژر بی‌سیم ۱۵ واتی این شرکت با شماره مدل EP-P2400 استفاده کرده و برای آیفون‌ها نیز شارژر ۲۰ واتی شرکت اپل را به کار بردند.

نتایج این تست، نشان داده که سرعت شارژ بی‌سیم در سری گلکسی اس ۲۳، به شکل قابل توجهی از نسل پیشین پایین‌تر است. این امر، به خصوص در گلکسی اس ۲۳ الترا محسوس بوده که برای شارژ بی‌سیم آن، به ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه زمان نیاز است؛ در صورتی که شارژ بی‌سیم گلکسی اس ۲۲ الترا در ۱ ساعت و ۵۸ دقیقه انجام می‌شود. لازم به ذکر بوده که ظرفیت باتری گلکسی اس ۲۳ الترا و گلکسی اس ۲۲ الترا یکسان است.


 

به دلیل استفاده از شارژر رسمی سامسونگ در تست ذکر شده؛ به نظر می‌رسد که مشکلی از سمت شارژر وجود نداشته باشد. به احتمال زیاد، سامسونگ نگران افزایش حرارت گوشی در هنگام شارژ بی‌سیم و آسیب به باتری بوده و تصمیم گرفته تا سرعت شارژ بی‌سیم در پرچمداران جدید خود را مقداری کاهش دهد.

این شرکت سالهاست که گزینه‌ای برای شارژ بی‌سیم سریع را در منوی تنظیمات پرچمداران خود قرار داده است. این گزینه، در پرچمداران قدیمی‌تر گلکسی و همچنین سری گلکسی اس ۲۳، به صورت پیش فرض فعال بوده و خبرگزاری PhoneArena نیز تایید کرده که در هنگام انجام این تست، گزینه مذکور فعال بوده است.

شرکت سامسونگ هنوز پاسخی به سوالات خبرنگاران تکنولوژی درباره این امر نداده است. با وجود ادعای این شرکت مبنی بر حداکثر سرعت شارژ ۱۵ واتی این گوشی‌ها و استفاده از باتری‌های یکسان ۵٫۰۰۰ میلی آمپری در گلکسی اس ۲۳ الترا و گلکسی اس ۲۲ الترا، این تفاوت در عملکرد طبیعی نبوده و عامل خاصی موجب آن شده است.


 

شما درباره این امر چه فکر می‌کنید؟ اگر از کاربران سری گلکسی اس ۲۳ هستید؛ آیا متوجه تفاوت سرعت شارژ آنها با پرچمداران قدیمی‌تر شده‌اید؟  23 فروردین 1402
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری