سرویس خبر
12 فروردین 1402 ساعت 13:33
0 نظر

 

کاربران می‌توانند میزان حساسیت دکمه‌های آیفون ۱۵ پرو را شخصی‌سازی کنند

به گزارش MacRumors، دکمه‌های لمسی سری آیفون ۱۵ پرو میزان حساسیت‌های متغیر خواهند داشت که به کاربران اطمینان داده شود در مواقع مختلف مانند استفاده از دستکش، به مشکل برنخورند.

کاربران آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس می‌توانند میزان حساسیت دکمه‌های لمسی گوشی خود را از طریق تنظیمات تغییر حساسیت جدید، تغییر دهند. این موضوع امروز در گزارش امروز MacRumors آمده که اطلاعات مذکور را از یک منبع معتبر به دست آورده است.

چند روز پیش همین منبع فاش کرده بود که مدل‌های آیفون ۱۵ پرو از یک تراشه جدید بسیار کم مصرف استفاده خواهند کرد که به دکمه‌های جدید تنظیم صدا، پاور و اکشن امکان می‌دهد تا حتی زمانی که گوشی خاموش یا باتری آن تمام شده است، عملکرد خود را حفظ کنند.


 

برخی از کاربران آیفون بلافاصله در مورد نحوه عملکرد صحیح دکمه‌های خازنی جدید هنگام نصب قاب یا زمانی که دستکش به دست دارند، ابزار نگرانی کردند که خبر امروز می‌تواند نگرانی آنها را برطرف کند. در پاسخ به آنها افشاگر این مطالب گفته که iOS 17 دارای یک گزینه جدید در تنظیمات است که کاربران را قادر می‌سازد تا حساسیت دکمه‌ها را برای سازگاری با شرایط مختلف، تغییر دهند. بنابراین تنظیمات جدید ذکر شده باعث می‌شود از بروز هرگونه مشکل احتمالی در خصوص ویژگی دکمه‌های خازنی جدید جلوگیری شود و با انواع فشارها، نگه‌داشتن دکمه و غیره، مکانیزم بازخورد لمسی دکمه که وظیفه موتورهای تپتیک است، مختل نشود.

مطابق با شایعات قبلی، انتظار می‌رود دکمه‌های لمسی خازنی جدید فقط منحصر به آیفون ۱۵ پرو باشند و مدل‌های استاندارد آیفون ۱۵ همان دکمه‌های سنتی فیزیکی مکانیکی سری آیفون ۱۴ را حفظ کنند. آیفون ۱۵ پرو همچنین به جای سوییچ قطع زنگ گوشی، یک دکمه اکشن قابل شخصی‌سازی خواهد داشت که در کنار آن دکمه یک دکمه یکپارچه تنظیم صدا جایگزین دکمه‌های جداگانه کاهش و افزایش صدا می‌شود.

سازندگان قاب آيفون به طور معمول جزییات طراحی مدل‌های آینده این محصول را قبل از عرضه دریافت می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد برای موقعیت‌یابی دکمه‌ها و سایر تغییرات خارجی، آماده تولید باشند، لذا احتمالا خبرهای بیشتری در این خصوص در آینده افشا شود.

طبق معمول هر سال اپل سری آیفون ۱۵ را در ماه سپتامبر (شهریور) معرفی خواهد کرد که البته محصولات دیگری نیز به مانند اپل واچ سری ۹ و احتمالا مدل‌های آیپد جدیدی آن را همراهی کنند.  12 فروردین 1402
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری