سرویس خبر
17 دی 1401 ساعت 15:14
1 نظر

 

اختیار نحوه قطع اینترنت در روزهای آزمون با وزارت ارتباطات است

پورعباس: آزمون سراسری در پایان دی ماه انجام خواهد شد. اختیار نحوه قطع اینترنت در روزهای کنکور با وزارت ارتباطات است.

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در یک نشست خبری در محل سازمان سنجش آموزش کشور با خبرنگاران صحبت کرد. پورعباس در رابطه با برگزاری آزمون سراسری به خبرنگاران گفت که آزمون در پایان دی ماه برگزار می‌شود. وی ادامه داد که کنکور سراسری در تیر ماه هم برگزار می‌شود و این آزمون تقریبا حالت آزمایشی دارد و اگر نمره‌اش خوب شد که چه بهتر و اگر نه هم داوطلبان فرصت دوباره‌ای دارند.

ریاست سازمان سنجش آموزش کشور این گونه توضیح داد که آزمون سراسری از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و با توجه به تاثیر قطعی معدل در ادامه راه فرد تاثیر گذار است. سنجش امانت آزمون را حفاظت می‌کند. پورعباس در رابطه با امنیت آزمون نیز صحبت کرد و گفت که شورای امنیت کشور برای تمام دستگاه‌ها موضوع کنکور را تعیین تکلیف کرد که امر آزمون سراسری را امر ملی تلقی شود.

پورعباس در رابطه با حواشی مطرح شده در مورد قطعی اینترنت در زمان آزمون سراسری نیز به خبرنگاران گفت که شورای امنیت کشور برای تمام دستگاه‌ها موضوع کنکور را تعیین تکلیف کرد که امر آزمون سراسری امر ملی تلقی شود. وی ادامه داد که این موضوع مطالبه داوطلبان است. بین ۸ تا ۹ میلیون درگیر آزمون هستند. سازمان سنجش تمام تلاش خود را کرده تا امنیت را به نقطه کمال برساند اما محدود کردن اینترنت بسته به تصمیم وزارت ارتباطات است. ما می‌خواهیم عکس یا فایلی ارسال و دریافت نشود. نمی‌خواهیم به طور مطلق قطع شود. نحوه اجرای این موضوع در اختیار وزارت ارتباطات است. ما انتظار داریم در مدت سه ساعت برگزاری کنکور وزارت ارتباطات این امنیت را به جوانان و داوطلبان هدیه بدهد تا دانشجویان با خیال راحت به آزمون خود بپردازند.

پورعباس ادامه داد که تلاش داریم که صبح روز آزمون هم امکان گرفتن عکس مقدور نباشد، برای این موضوع از تمام امکانات خود نیز استفاده کرده‌ایم. اما الان تجهیزاتی که در اختیار داوطلبان هست با آن داوطلبانی که به قصد تقلب وارد جلسه امتحان شده‌اند و برای این موضوع اجیر شده‌اند، می‌توانند در حد یک ثانیه با دستگاهی که در اختیار آنها قرار داده شده عکس را بگیرند و به بیرون از جلسه ارسال کنند و برگشت جواب‌های این برگه ارسال شده با یک دستگاه تلفن قابل دریافت است. هر چند سال گذشته راه برگشت برگه ارسال شده به بیرون را بستیم اما با محدود کردن شبکه اینترنت باید راه ارسال برگه به بیرون را ببندیم. این موضوع مستلزم این است که وزارت ارتباطات با ما همکاری کند.

پورعباس درباره حساسیت‌های جامعه نیز در این رابطه گفت که ما می‌دانیم که شبکه اینترنت شبکه حساسی است و کسب و کار مردم با این شبکه ارتباط دارد. همین طور سلامت مردم در بیمارستان‌ها با این شبکه ارتباط دارد. راضی به مختل شدن این امور نیستیم اما از سوی دیگر جمعیت چند ده میلیونی ما متقاضی این هستند که امنیت آزمون به شدت بالایی تامین شود. پورعباس در زمینه تغییرات آزمون نیز گفت که با درخواستی که از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری داشتیم، روسای دانشگاه‌های معین سراسر کشور به عنوان نماینده تام‌ الاختیار وزیر برای برگزاری کنکور انتخاب شده‌اند. به همین منظور، جلسات متعددی با روسای دانشگاه معین برگزار کرده‌ایم.  17 دی 1401
1 نظر
1.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری