سرویس خبر
14 دی 1401 ساعت 17:09
0 نظر

 

قطع اینترنت در روز کنکور هنوز به تصویب نرسیده است

عیسی زارع‌پور: درخواست قطع اینترنت در روز کنکور در حال بررسی و هنوز چیزی مصوب نشده است.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز پس از انتشار اخباری در مورد قطعی اینترنت در روز کنکور سراسری مورد پرسش خبرنگاران قرار گرفت این گونه پاسخ داد که سازمان سنجش درخواست داده از آن جایی که ابزار و ادواتی پیدا شده‌اند که با اتصال به اینترنت می‌توان از آن‌ها در جلسات کنکور استفاده و تقلب کرد، برای حفظ حقوق شرکت‌ کنندگان در کنکور اینترنت در زمان برگزاری کنکور قطع شود. این درخواست در حال بررسی است و هنوز چیزی مصوب نشده است. من تصمیم‌گیر نیستم و شورای امنیت کشور باید تصمیم بگیرد.

وی درباره آخرین وضعیت پیشرفت پروژه فیبر نوری نیز گفت که پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها طبق روال جلو می‌رود. بیش از دو میلیون پوشش ایجاد شده است و از رسانه ملی می‌خواهیم شیرینی این سرعت بالا در شهر‌های مختلف را به مردم بگوید و تبلیغ کند. در حال حاضر از این دو میلیون ظرفیت، فقط ۳۰۰ هزار ظرفیت در حال استفاده است.

زارع‌پور درباره شبهات ایجاد شده درباره اینترنت طبقاتی نیز پاسخ داد که ما چیزی به اسم اینترنت طبقاتی نداریم، برای ما همه مردم خاص هستند. بر اساس مصوبه‌ای که از سال‌ها پیش بوده برای برخی متخصصان مثل فریلنسر‌ها و آزادکار‌ها دسترسی وسیع‌تر دارند، اما چیزی به اسم اینترنت طبقاتی نداریم.  14 دی 1401
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری