سرویس خبر
13 دی 1401 ساعت 16:58
1 نظر

 

تعداد زیادی تجهیزات استارلینک وارد ایران شده است

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی: تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در تهران خرید و فروش می‌شود ولی خرید و فروش آن غیرقانونی است.

مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم ارتباطی تهران ورود و خرید و فروش تجهیزات استارلینک را در تهران تایید کرد ولی نسبت به غیر قانونی بودن خرید و فروش این کالا هشدار داد. وی گفت که ورود دستگاه‌ها و تجهیزات استارلینک به داخل کشور، به ‌صورت قاچاق و کاملا غیرقانونی انجام می‌شود. جلوگیری از ورود تجهیزات غیر قانونی با مراجع ذی صلاح و مسئولان مربوطه است. بخش قابل توجهی از این موضوع به وزارت ارتباطات مربوط می‌شود و مسئولان مربوطه در این وزارتخانه، باید اقدامات لازم را انجام دهند.

مهدی محبی به استناد گفته‌های مقامات مسئول ایستگاه‌های فعال ماهواره‌ای استارلینک در ایران را 800 عدد اعلام کرد و تاکید کرد با توجه به قاچاق بودن این تجهیزات، این تعداد روزانه بالاتر رفته و استفاده از آن هر روز راحت‌تر از دیروز می‌شود. در پی توییت ایلان ماسک مبنی بر فعال بودن 100 دستگاه دریافت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک وزیر ارتباطات نیز نسبت به آن واکنش نشان داد و از ایلان ماسک خواست تا به قوانین داخلی کشور پایبند باشد.  13 دی 1401
1 نظر
4.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری