سرویس خبر
29 آذر 1401 ساعت 17:11
0 نظر

 

تولید مک بوک در کشور ویتنام از ۲۰۲۳ آغاز می‌شود

به نظر اپل تا جایی که می‌تواند، می‌خواهد تولید محصولاتش را از چین خارج کند و به کشورهای ویتنام و هند ببرد. در تازه‌ترین اقدام، گویا تولید مک بوک از سال آینده میلادی که چیزی به شروع آن نمانده، در ویتنام هم انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری Nikkei اپل قصد دارد از سال آینده تولید مک‌بوک‌های خود را به کشور ویتنام بسپارد. این گزارش از طریق منابع نزدیک به شرکت اپل منتشر شده و حاکی از آن است که کوپرتینویی‌ها از شرکت فاکس کان، بزرگ ترین تولید کننده محصولات‌شان خواسته است تا روند تولید انواع مک بوک را در کشور ویتنام را از سال آینده آغاز کند.

شرکت تایوانی فاکس کان در ژانویه ۲۰۲۱ با جذب سرمایه ۲۷۰ میلیون دلاری، مقر خود را برای تولید مک بوک و آیپد در ویتنام طراحی و اجرا کرد. این منطقه در شمالی ترین قسمت کشور ویتنام، یعنی Bac Giang قرار دارد و توسط Fukang Technology طراحی و توسعه یافته است. پس از پایان یافتن مراحل ساخت، این کارخانه قادر است سالانه ۸ میلیون تبلت و لپتاپ را تولید کند.


 

اپل قصد دارد تا روند تولید محصولات خود را از کشور چین خارج کرده و این پروسه را در کشورهای دیگر دنبال کند که ویتنام یکی از بزرگ ترین کشورها در این زمینه لقب خواهد گرفت.

از آن جا که روند تولید و اسمبل کردن سری مک بوک بسیار پیچیده و سخت است، انتقال کامل آن از چین به ویتنام کار بسیار طولانی و دشواری به حساب می‌آید. در کنار اپل واچ و مک‌بوک‌ها، ظاهرا اپل قصد دارد تا خط تولید هوم پاد مینی را هم به کشور ویتنام منتقل کند.  29 آذر 1401
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری