سرویس خبر
23 آذر 1401 ساعت 15:39
0 نظر

 

سامسونگ در حال تشکیل تیم جدیدی برای طراحی و تولید چیپست‌ها است

با وجودی که به نظر می‌رسید شرکت سامسونگ دیگر امید چندانی به چیپست‌های اگزینوس ندارد؛ اخیرا شایعه شده که این شرکت در حال تشکیل تیم تازه‌ای برای طراحی و تولید چیپست‌ها است.

در ماه گذشته، شرکت کوالکام به طور رسمی اعلام کرد که تمامی گوشی‌های سری سامسونگ گلکسی اس 23، از چیپست کوالکام اسنپدراگون 8 نسل دوم استفاده خواهند کرد. این امر، بدین معناست که سرانجام دیگر خبری از چیپست‌های اگزینوس در پرچمداران جدید سامسونگ نبوده که عملکرد آنها نیز معمولا نسبت به نمونه‌های تولید شده توسط کوالکام ضعیف‌تر هستند.


 

سه پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس 23، اس 23 پلاس و اس 23 الترا با چیپست‌ اسنپدراگون 8 نسل دوم در بنچمارک گیک‌بنچ نیز دیده شده‌اند؛ اما به گفته خبرگزاری The Elec، سامسونگ همچنان قصد نداشته تا از تلاش‌های خود برای تولید چیپست دست بردارد.

شرکت سامسونگ در این مدت تولید چیپست‌های اگزینوس خود را به عهده بخش «Samsung System LSI» می‌سپرد که از بخش موبایل این شرکت کاملا مجزا است. به ادعای این گزارش جدید، سامسونگ حالا در صدد تشکیل تیم جدیدی در بخش موبایل خود بوده که طراحی و تولید چیپست‌ها را به آنها بسپارد. مدیر این بخش، قرار است تا «چوی وون-جون»، یکی از مدیران ارشد این شرکت بوده که در سال ۲۰۱۶ و از کوالکام به سامسونگ ملحق شد.


 

به تازگی، شایعاتی مبنی بر این به گوش می‌رسند که شرکت سامسونگ قصد داشته تا در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴، تنها از چیپست‌های کوالکام در پرچمداران خود استفاده کرده و سپس از سال ۲۰۲۵، استفاده از چیپست‌های اختصاصی خود را مجددا در سری گلکسی اس آغاز کند.

شما درباره این امر چه می‌اندیشید؟ آیا تیم جدید شرکت سامسونگ، زمینه رقابت آنها با برند‌هایی چون کوالکام یا مدیاتک را فراهم خواهد کرد؟  23 آذر 1401
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری