سرویس خبر
23 آذر 1401 ساعت 09:59
0 نظر

 

در سه ماهه پایانی ۲۰۲۲، سهم بازار iOS رشد و سهم اندروید کاهش پیدا کرد!

بر طبق داده‌های موسسات آماری، با اینکه اندروید توسط چندین شرکت تولیدکننده گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما این موضوع هم مانع افزایش سهم iOS و کاهش سهم اندروید از بازار نشده است.

پس از عرضه موفقیت‌آمیز آیفون ۱۴ پرو مکس اپل، سهم بازار iOS در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۲ افزایش داشته است. این مدل از آنجایی که مدل‌های استاندارد آنقدرها خوب عمل نکردند، بیشتر به چشم آمد. این در حالی است که اندروید تا حدودی جایگاه خود را از دست داده است.

بازار گوشی‌های هوشمند در حال حاضر تقریبا با ثبات است، بنابراین تحرکات بازار خیلی روی آمار تاثیر نمی‌گذارد و iOS بر اساس داده‌های «Statista» کمی زیر ۳۰ درصد باقی مانده است، در حالی که اندروید کمی بالاتر از ۷۰ درصد است. این مسابقه تسخیر بازار در پاقع فقط دو بازیگر نقش اصلی دارد، زیرا با اینکه چندین بازیگر دیگر مدعی تلاش کردند تا بازار را بدست بگیرند، اما نتوانستند به این مهم دست یابند.


 

آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس اولین بهبود عمده دوربین را در چند سال اخیر به همراه طراحی داینامیک آیلند جدید به ارمغان آوردند تا افراد بیشتری را برای این ارتقا ترغیب به خرید کنند.

با این حال طراحی زیبا و اولین دوربین با وضوح بالاتر تنها دلایلی نیستند که سهم iOS از بازار در حال افزایش است. ادیت ریدز تحلیلگر StockApps می‌گوید که اپل به دلیل تمرکز بر تجربه مشتری، طراحی‌های نوآورانه و محصولات با کیفیت، در بازار موبایل در حال افزایش است. اپل با معرفی پرچمدار جدید خود یعنی آیفون ۱۴ پرو مکس، مزیت رقابتی به خود داده و کاربران بیشتری را به پلتفرم خود جذب کرده است. اندروید در حال از دست دادن سهم بازار در بازارهای کلیدی مانند چین به دلیل فقدان نوآوری و چندپارگی است که باعث شده مشتریان به اپل روی بیاورند.


 

اپل بزرگترین برند خارجی گوشی‌های هوشمند در چین است و با کاهش اخیر سهم هوآوی (به دلیل تحریم‌های تجاری)، این دو شرکت در حال رقابت باهم در چین هستند. اگرچه همانطور که StockApps اشاره می‌کند ماهیت باز بودن اندروید به شرکت‌ها این امکان را داده است تا این سیستم عامل را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنند و جایگاهی در بازار برای خود ایجاد کنند، اما ظاهرا این موضوع هم باعث نشده تا رشد iOS متوقف یا کند شود.  23 آذر 1401
0 نظر
4.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری