سرویس خبر
22 آذر 1401 ساعت 14:08
0 نظر

 

تماس ماهواره‌ای آیفون ۱۴ به ۴ کشور جدید رسید

تماس ماهواره‌ای سری آیفون 14 یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های جدید دنیای آیفون‌ها به حساب می‌آید که تا به حال فقط در آمریکا و کانادا فعال بود. حالا قرار است ۴ کشور جدید هم این ویژگی را بتوانند استفاده کنند.

اپل از امروز قابلیت تماس ماهواره‌ای که در وضعیت‌های اورژانسی شدیدا کاربرد خواهد داشت را در ۴ کشور جدید شامل انگلستان، فرانسه، آلمان و ایرلند ارائه کرده است.

این ویژگی با نام Emergency SOS از آن یاد می‌شود، به آيفون ۱۴ و سایر مدل‌های این خانواده اجازه می‌دهد تا پیام‌های اورژانسی در شرایطی که به وای فای یا آنتن مخابراتی دسترسی ندارید، از طریق امواجه ماهواره‌ای به اورژانس و مخاطبین اضطراری شما مخابره شود.

این قابلیت تنها در شرایط اورژانسی کاربرد خواهد داشت و نمی‌توانید آن را جایگزینی برای ارسال پیام از طریق SMS به دوستان و آشنایان خود بدانید. اگر خدایی نکرده در شرایطی قرار گرفتید که راه تماسی با دیگران نداشتید، می‌توانید از این ویژگی برای مخابره اطلاعات به اورژانس و مخاطبین اضطراری خود استفاده کنید.


 

از طریق ارتباط ماهواره‌ای همچنین می‌توانید لوکیشن خود را از طریق اپلیکیشن Find My برای دیگران ارسال کنید. به عنوان مثال اگر کوهنورد هستید و به مناطق صعب العبور می‌روید، می‌توانید از طریق ارتباط ماهواره‌ای لوکیشن خود را آپدیت کرده و این موضوع را به مخاطبین خود نیز اعلام کنید.

خریداران آيفون ۱۴ و سایر مدل‌های این خانواده می‌توانند به مدت دو سال به صورت رایگان از خدمات ارتباط ماهواره‌ای استفاده کنند. در حال حاضر هنوز اپل هیچ گونه اطلاعاتی از نحوه ارزش گذاری این قابلیت پس از پایان یافتن مدت یاد شده منتشر نکرده است.

شما می‌توانید با رفتن به مسیر Settings> Emergency SOS> Try Demo از نسخه دموی این ویژگی در کشورهای پشتیبانی شده استفاده کنید تا اگر شرایطی پیش آمد که نیاز به استفاده داشتید، بتوانید در سریع ترین زمان ممکن این کار را انجام دهید.   22 آذر 1401
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری