تست همراه اول

سرویس خبر
10 آذر 1401 ساعت 18:08
1 نظر

 

اپل دستگاه‌های جدیدی را به لیست محصولات منسوخ شده اضافه کرد

اپل امروز لیست محصولات منسوخ شده و قدیمی خود را با تعدادی مک و یک اپل واچ به روز کرد.

اپل امروز لیست محصولات منسوخ شده و قدیمی خود را به روز کرد که نام چندین مدل آیمک متعلق به سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ هم در آن به چشم می‌خورد. این مک‌ها پیش‌تر در لیست محصولات قدیمی بودند، اما اکنون دیگر منسوخ شده به حساب می‌آیند و واجد شرایط تعمیر نیستند.

مک‌های منسوخ شده شامل آیمک‌های ۲۱٫۵ و ۲۷ اینچی اواخر ۲۰۱۳، آیمک‌های ۲۱٫۵ اینچی اواسط ۲۰۱۴ و آیمک‌های ۲۷ اینچی رتینا 5K اواخر سال ۲۰۱۴ هستند. آیمک ۲۷ اینچی اواخر سال ۲۰۱۴ اولین آیمک با صفحه نمایش رتینا 5K بود. در آن زمان فیل شیلر گفته بود که این دیوانه‌کننده‌ترین دستگاه مک است که تا به حال ساخته‌ایم.


 

اپل ۷ سال پس از فروش آخرین دستگاه این محصولات، آنها را منسوخ اعلام کرده است؛ این در حالی است که تمام خدمات سخت افزاری برای محصولات منسوخ شده دیگر امکان پذیر نخواهد بود و ارایه دهندگان خدمات قادر به سفارش قطعات برای این دستگاه‌های منسوخ شده نیستند. بنابراین آیمک‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ دیگر نمی‌توانند با قطعات اپل تعمیر شوند.

اپل امروز اپل واچ سری ۲ را هم به عنوان یک دستگاه قدیمی معرفی کرد. لیست محصولات قدیمی دستگاه‌هایی را نشان می‌دهد که اپل بیش از ۵ سال پیش و کمتر از ۷ سال پیش توزیع آنها را برای فروش متوقف کرده است. اپل خدمات و قطعات دستگاه‌های قدیمی را تا ۷ سال یا طبق قانون ارایه می‌دهد، اما تعمیرات آنها منوط به در دسترس بودن قطعات است.

هم اپل واچ اصلی و هم اپل واچ سری ۲ حالا در دسته محصولات قدیمی قرار داده شده‌اند؛ محصولاتی که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ عرضه شدند.  10 آذر 1401
1 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری