تست همراه اول

سرویس خبر
21 خرداد 1400 ساعت 12:26
0 نظر

 

تویوتا لندکروز جدید با موتور تویین توربو عرضه خواهد شد

شرکت ژاپنی تویوتا از نسل جدید لندکروزر که یکی از محبوب‌ترین خودروهای تاریخ این شرکت است، پرده‌برداری کرده و به نظر این خودرو شامل یک بازطراحی اساسی در هم بخش‌ها شده است.

تویوتا لندکروز خودرویی نیست که هر سال جدید شود و تغییرات زیادی داشته باشد. اما این شرکت ژاپنی برای امسال، تغییراتی اساسی در این خودرو ایجاد کرده و این محصول را به طور کامل بازطراحی کرده است. تویوتا کد اتاق مدل‌ قبلی را سری ۲۰۰ نامیده بود و حالا این سری، سری ۳۰۰  نامگذاری شده است.


 

سری ۳۰۰ در مقایسه با سری ۲۰۰ هم سبک تر و قدرتمندتر خواهد بود و هم فضای داخلی بسیار مدرن تری دارد. این مدل از لندکروزر، در بازار‌های جهانی به فروش خواهد رسید و در آمریکا احتمالا به این شکل عرضه نخواهد شد. پس از توقف تولید اخیر لندکروزر در آمریکا، شایعه رایج این است که آمریکا فقط نسخه لکسوس این مدل جدید را به عنوان نسل جدید LX دریافت خواهد کرد.

تویوتا لندکروزر جدید، حدود ۱۸۰ کیلوگرم سبک‌تر از نسل قبل است و قرار است با دو موتور متفاوت عرضه شود. یکی موتور بنزینی ۳.۵ لیتری تویین توربو ۶ سیلندر V شکل که ۴۰۹ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور را خواهد داشت، و دیگری یک موتور توربو دیزل ۳.۳ لیتری ۶ سیلندر V شکل است که ۳۰۴ اسب بخار و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور را تولید می‌کند. این موتورها به همراه یک گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک عرضه خواهند شد. 


 

به نظر نمی رسد که طراحی جدید کاملاً متفاوت از مدل فعلی باشد، اما قسمت جلویی آن دارای جلو پنجره‌ای برجسته تر و جذابتری است. البته که در عقب این خودرو هم تغییراتی را شاهد هستیم که عقب خودرو را زیباتر و جذابتر کرده است.


 

در داخل کابین این خودرو، با یک صفحه نمایش بزرگ به سبک تبلت و طراحی تمیز‌‌تر در داشبورد مواجه میشویم. این به خودی خود، یک ارتقای اساسی محسوب می‌شود. این خودرو همانند نسل قبلی دارای سه ردیف صندلی است که ردیف سوم میتواند به طور کامل تا شود و به فضای بار تبدیل شود.

ما باید به زودی درباره برنامه های آینده تویوتا برای لندکروزر اطلاعات بیشتری بشنویم، و کنجکاو هستیم ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. شما در مورد این خودرو چه فکر می‌کنید؟ البته قطعا در این نکته که جای این خودرو در بازار ایران به شدت خالی خواهد بود، با ما هم نظر باشید.  21 خرداد 1400
0 نظر
4.20
  5 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری