جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
21 دی 1399 ساعت 15:01
0 نظر

 

مینگ چی کو: دوربین‌های آیفون تا سال 2023 تغییر شگرفی نخواهد داشت

تحلیل‌گر سرشناس امور اپل در گزارش جدیدی می‌گوید نباید انتظار داشته باشیم که اپل تا آیفون 15 دوربین محصولات خود را به شکل قابل توجهی ارتقا دهد.

مینگ-چی کو، تحلیل‌گر معروف شرکت TFI، در جدیدترین یادداشت تحلیلی خود می‌گوید اپل قصد ندارد تا سال ۲۰۲۳ لنزهای دوربین آیفون‌های خود را به شکل قابل توجهی ارتقا دهد. بنابراین تا آیفون ۱۵ نباید منتظر تغییرات شگرفی در دوربین آیفون‌ها باشیم.

اپل امسال در سری آیفون ۱۲ از لنز عریض 7P استفاده کرد. این لنز نسبت به لنز 6P آیفون ۱۱ ارتقا پیدا کرده بود و به اپل اجازه داد تا دیافراگم دوربین خود را از f/1.8 به f/1.6 برساند. در نتیجه، کیفیت عکس‌هایی که در شب و محیط‌های کم‌نور گرفته می‌شد ارتقا زیادی پیدا کرد. در واقع، لنز 7P باعث شد دریافت نور در دوربین آیفون ۱۲ حدود ۲۷ درصد بهتر شود. حالا شایعاتی شنیده می‌شود که آیفون ۱۳ قرار است لنز 7P را در دوربین تله‌فوتو اضافه کند و در مدل‌های پرو آیفون ۱۴ این لنز را در هر سه دوربین گوشی ببینیم.

کو می‌گوید دو تامین‌کننده به نام‌های Largan و Genius Electronics برای تامین لنزهای آیفون با یکدیگر مشغول رقابت هستند. به همین خاطر هر دو شرکت سعی دارند با ارائه قیمت‌های جذاب‌تر نظر اپل را جلب کنند. این تحلیل‌گر مشهور می‌گوید: «تحقیقات جدید ما حاکی از آن است که Largan میانگین ظرفیت نرخ بهره‌برداری نیمه نخست ۲۰۲۱ را از ۵۰-۵۵ درصد به بیش از ۷۰ درصد افزایش می‌دهد و تامین ۱۵-۲۵ درصد از لنزهای آیفون‌های میان‌رده تا بالارده را به دست می‌آورد. ما معتقدیم نبرد بر سر قیمت اثر منفی مستقیمی بر نسبت سفارشات، ظرفیت نرخ بهره‌برداری و حاشیه سود Genius در نیمه نخست ۲۰۲۱ خواهد داشت.»

سال آینده تامین‌کننده جدیدی به جمع این شرکت‌ها اضافه می‌شود. این کمپانی که Sunny Optical نام دارد قرار است لنزهای 5P آیپدهای ۲۰۲۱ و لنزهای 7P آیفون‌های ۲۰۲۱ را تامین کند. Sunny احتمالا ۱۰ درصد از سهم لنزهای آیپد و ۱۵-۲۰ درصد از سهم لنزهای آیفون را در دست می‌گیرد. کو می‌گوید سال آینده با افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید، شرایط برای این شرکت حتی از این هم بهتر می‌شود.

مینگ-چی کو پارسال پیش‌بینی کرده بود که اپل در آیفون ۱۴ از دوربین پریسکوپ استفاده خواهد کرد.  21 دی 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری