تست همراه اول

سرویس خبر
12 آذر 1399 ساعت 21:44
0 نظر

 

اپل روی دوربین‌های پریسکوپی تاشو سرمایه گذاری می‌کند

اپل برنامه دارد تا سال ۲۰۲۲ به منظور افزایش چشم‌گیر بزرگنمایی دوربین‌های آیفون از دوربین‌های پریسکوپی استفاده کند

به گزارش ETNews، اپل در حال پیشبرد برنامه‌های خود برای افزایش قابل توجه دامنه‌ی بزرگنمایی اپتیکال آیفون با استفاده از فناوری لنز پریسکوپی است.

گزارش ETNews با استناد به منابع صنعتی که با توسعه‌ی دوربین‌های آیفون آشنا هستند، می‌گوید اپل در حال حاضر به دنبال یک راه حل مناسب برای دوربین پریسکوپ تاشو برای آیفون است و در حال حاضر صحبت‌هایی را با تامین گنندگان آغاز کرده است. اپل از سال ۲۰۱۴ حق ثبت اختراعات مربوط به سیتم‌های لنز پریسکوپ را ثبت کرده است. گزارش شده است که اهالی کوپرتینو با مشکلات زیادی در زمینه‌ی توسعه‌ی سیستم دوربین پریسکوپ خود روبرو شده‌اند چراکه این فناوری به خاطر حق ثبت اختراع دیگر پتنت‌ها دچار مشکل است. به طور خاص تصور می‌شود که فناوری  ball-type actuator برای اکثر طرح‌های دوربین پریسکوپ الزامی باشد، اما اکنون سامسونگ الکترونیک صاحب این فناوری است.

بسیاری از حق ثبت اختراعات دوربین‌های چندگانه و دوربین‌های پریسکوپ از جمله ball-type actuator در اختیار شرکت Corephotonics مستقر در اسرائیل است، که در سال ۲۰۱۹ توسط سامسونگ خریداری شد. در نتیجه گفته می‌شود که سامسونگ اکنون دارای حق ثبت اختراع اصلی مربوط به پریسکوپ است. دوربین پریسکوپی سامسونگ این امکان را به آن داده است که آن را در دستگاه‌هایی مانند گلکسی اس ۲۰ اولترا پیاده سازی کند.

گزارش دیجی تایمز که توسط  The Next Web نیز مشاهده شده، این موضوع را تایید می‌کند و می‌گوید که اپل به دنبال بهبود قابلیت‌های بزرگنمایی آیفون‌های بعدی خود با فناوری دوربین پریسکوپی است. این گزارش می‌افزاید که اپل به جای توسعه‌ی داخلی آن به دنبال توافق با سامسونگ برای تهیه‌ی این فناوری برای آیفون‌های آینده است. افرادی که با ETNews صحبت کرده‌اند، احتمال همکاری اپل با سامسونگ الکترونیک را در این زمینه بسیار کم دانسته‌اند. برخی معتقدند سامسونگ برای حفظ مزیت رقابتی با تلفن‌های کوپرتینویی‌ها، از در اختیار قرار دادن این فناوری به اپل خودداری خواهند کرد.

در کنار پیش‌بینی‌های درستی که در رابطه با آیفون ۱۲ پرو مکس برای استفاده از فناوری تثبیت کننده‌ی تصویر شده بود، اوایل سال جاری میلادی تحلیلگر مسائل اپل گفته بود که حداقل یک مدل آیفون در سال ۲۰۲۲ از لنز پریسکوپ برخوردار خواهد بود. با این حال کو اشاره‌ای به سامسونگ نکرده است و بیان داشته که شرکت‌های Semco و Sunny  قطعات را تامین می‌کنند.

لنز‌های پریسکوپ محدوده بزرگنمایی اپتیکال بسیار بیشتری را ارائه می‌دهند. بزرگنمایی اپتیکال با فاصله بین لنز و سنسور تصویر تعیین می‌شود، اما محدودیت در میزان بزرگنمایی نوری با ساختار ماژول دوربین فعلی وجود دارد، چراکه باعث افزایش ضخامت دستگاه می‌شود. سیستم لنز‌های پریسکوپ اجاز می‌دهد تا سنسورهای بیشتری به صورت افقی قرار گیرند، قبل از اینکه نور را با استفاده از آینه در جهت صحیح قرار دهد و این عمل بدون افزایش ضخامت در دوربین اتفاق می‌افتد.

این فناوری قبلا راه خود را به دوربین گوشی‌های هوشمند باز کرده است. به عنوان مثال هواوی با استفاده از مکانیزمی مشابه در P 30 Pro قادر بود تا بزرگنمایی ۵ برابری اپتیکال را ارائه دهد. در حال حاضر در میان آیفون‌های اپل، گوشی ۱۲ پرو مکس بیشترین بزرگنمایی را با ۲.۵ برابر ارائه می‌دهد.  12 آذر 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری