تست همراه اول

سرویس خبر
7 آبان 1399 ساعت 19:06
4 نظر

 

۵ دلیل برای نخریدن آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو

تفاوت‌های میان آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو و پرو مکس بار دیگر باعث می‌شود تا کاربران انتخاب سختی پیش رو داشته باشند

از زمانی که اپل تصمیم گرفته مدل‌های معمولی و پرو آیفون را روانه‌ی بازار کند، همیشه اکثر کاربران مدل بزرگتر یعنی پرو مکس را انتخاب کرده‌اند. امسال به دلیل همه‌گیری مدل پرو مکس دیرتر وارد بازار می‌شود با این وجود هنوز هم طرافداران این مدل کم نیستند.

هنگامی که اپل اوایل ماه جاری آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو را معرفی کرد، یک نکته‌ی حائز اهمیت در میان کاربران برجسته شد. گوشی‌های آیفون ۱۲ و ۱۲پرو بسیار به بکدیگر شبیه هستند، چه از لحاظ طراحی ظاهری و چه مشخصات فنی. به عنوان مثال هرچهار آیفون از صفحه نمایش سوپر رتینا XDR برخوردار هستند، در حالی که آیفون ۱۱ سال گذشته از Liquid Retina HD بهره‌مند بود. هم‌چنین هردو سری با تراشه‌ی A14 Bionic، پشتیبانی از Dolby Vision HDR ، 5G، محافظ سرامیکی و سایر ویژگی‌های مشابه ارائه می‌شوند.

در آیفون ۱۲ خبری از دوربین تله فوتو و هم‌چنین اسکنر لایدار نیست. فریم آن نیز به جای فولاد ضد زنگ از آلومینیوم مورد استفاده در صنعت هوافضا ساخته شده است. البته این مورد سلیقه‌ای است اما به نظر می‌رسد رنگ آبی مورد استفاده در مدل‌های پرو از مدل‌های معمولی زیباتر است. اکثر کاربران در ماه‌های پیش‌رو و هنگام خرید آیفون به این مقایسه‌ها دقت خواهند کرد و سراغ مدل‌های ارزان‌تر یعنی آیفون ۱۲ و ۱۲ مینی خواهند رفت. قبل از تصمیم‌گیری درباره‌ی خرید آیفون باید گفت که یکی از دلایل مهم برای انتخاب ۱۲ پرو مکس صفحه نمایش آن است. آیفون ۱۲ با قاب محافظ تقریبا هم‌اندازه‌ی آیفون ۱۱ پرو مکس است اما امسال ۱۲ پرو با قاب از مدل سال گذشته بزرگتر است و باید دید کاربران با این سایز مشکلی ندارند. اما گفتنی است به جز اندازه‌ی گوشی برخی پارامترها در استفاده از گوشی تاثیر بسزایی دارند که در ذیل به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

بزرگنمایی اپتیکال

این تفاوت اگرچه ظریف است اما مدل پرو مکس از ۵ برابر بزرگنمایی اپتیکال در برابر ۴ برابر بزرگنمایی اپتیکال در آیفون ۱۲ پرو بهره می‌برد. هم‌چنین بزرگنمایی دیجیتال نیز ۱۲ برابر در مقابل ۱۰ برابر است. آیفون ۱۲ پرو مکس به جای تثبیت کننده‌ی تصویر اپتیکال دوگانه از لرزشگیر اپتیکال با قابلیت تغییر سنسور استفاده می‌کند. در این نوع سیستم از یک سنسور شناور استفاده می‌شود تا هر حرکتی را در دوربین متعادل کند.
 

پخش ویدیوی طولانی‌تر

باهر بار شارژ در آیفون ۱۲ پرو مکس ۳ ساعت پخش فیلم بیشتری نصیب کاربر می‌شود.

بیشتر به موسیقی گوش کنید

آیفون ۱۲ پرو مکس ۸۰ ساعت پخش موسیقی را در مقابل ۶۵ ساعت برای ۱۲ پرو ارائه می‌دهد.

ضبط ویدیوهای بهتر

آیفون ۱۲ پرو مکس با ارائه‌ی بزرگنمایی ۲.۵ برابری اپتیکال و ۷ برابری دیجیتال، فیلم‌برداری بهتری در مقابل ۱۲ پرو به کاربر ارزانی‌ می‌دارد. برای مقایسه بد نیست بدانید آیفون ۱۲ پرو بزرگنمایی اپتیکال دوبرابری و دیجیتال ۶ برابری ارائه می‌دهد.

اپل انتظار ندارد که همه‌ی افراد سراغ مدل ۱۲ پرو مکس بروند و به نظر می‌رسد آیفون سال برای اکثر کاربران آیفون ۱۲ باشد. با این حال به کاربران توصیه می‌شود قبل از انتخاب، تفاوت‌های کلیدی میان مدل‌ها را در نظر بگیرند. اگر فیلم‌بردای و عکسبرداری اولویت بسیار مهمی برای شما است حتما به سراغ مدل پرو مکس بروید. مدل پرو مکس نیز تا چندی دیگر به بازار‌ها راه پیدا می‌کند و انواع و اقسام مقایسه‌ها را شاهد خواهیم بود.

نظر شما کاربران در این مورد چیست و به نظر شما مناسب‌ترین آیفون امسال کدام است؟  7 آبان 1399
4 نظر
4.50
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری