تست همراه اول

سرویس خبر
27 مرداد 1399 ساعت 11:15
2 نظر

 

گزارش بخارگرفتگی دوربین گلکسی نوت 20؛ سامسونگ می‌گوید شرایط عادی است

بر اساس گزارش کاربران کره‌ای، ماژول دوربین گلکسی نوت 20 بخار می‌گیرد ولی مسئولان مرکز خدماتی سامسونگ می‌گویند دستگاه مشکلی ندارد.

گلکسی نوت ۲۰ به‌تازگی در کره جنوبی روانه بازار شده و اتفاقا محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با این حال، برخی از خریداران این گوشی به مشکلی با دوربین گلکسی نوت ۲۰ برخورده‌اند که می‌تواند نشانگر وجود ایرادی اساسی در ماژول دوربین باشد. یکی از کاربران انجمن گفتگوی سامسونگ در کره به‌نام Stinger1 اخیرا تصاویری را از دستگاه خود منتشر کرده که نشان می‌دهد ماژول دوربین نوت ۲۰ بخار گرفته است.

این کاربر می‌گوید بخارگرفتگی لنزها زمانی اتفاق می‌افتد که گوشی دچار تغییر دما می‌شود؛ مثلا وقتی که دستگاه را از داخل اتاقی که در آن کولر روشن بوده به فضای گرم تابستانی خارج از ساختمان می‌برید. چند کاربر دیگر هم اعلام کرده‌اند که این اتفاق برای نوت ۲۰ آن‌ها افتاده است.

در ادامه جزئیات بیشتری درباره این اتفاق در وب‌سایت کره‌ای Naver منتشر شد. در آن‌جا توضیح داده شد که کاربر گوشی خود را به مرکز خدماتی سامسونگ برده تا آن‌ها دستگاه را بررسی کنند. ولی مسئولان سامسونگ در کمال تعجب اعلام کرده‌اند که دستگاه ایرادی ندارد و در شرایط عادی است.

مسئولان مرکز خدمات سامسونگ می‌گویند این پدیده زمانی رخ می‌دهد که رطوبت محیطی از طریق شیارهای تنظیم‌کننده فشار هوا وارد دستگاه می‌شود و با تغییر شدید دما خود را به‌شکل بخار نشان می‌دهد. در نتیجه، از آن‌جایی که این اتفاق کاملا طبیعی است، سامسونگ خود را موظف به تعمیر یا تعویض دستگاه نمی‌داند. این شرکت از کاربران می‌خواهد که در هنگام استفاده از نوت ۲۰ از اعمال تغییرات شدید دمایی خودداری کنند.

این‌طور که پیداست، مشکل مذکور خللی در عملکرد دوربین ایجاد نمی‌کند، ولی باعث می‌شود که خروجی تصویر عملا غیرقابل استفاده شود. خودتان نمونه تصویر زیر را مشاهده کنید. اگر این مشکل فقط محدود به چند مورد خاص نباشد و در تمامی گوشی‌های نوت ۲۰ اتفاق بیفتد، یعنی ماژول دوربین همه اعضای این خانواده مشکل دارد و این مشکل با کمک به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برطرف نمی‌شود.

شایان ذکر است که سامسونگ هنوز رسما این پدیده را تایید نکرده است. آن‌ها هنوز در هیچ‌یک از پلتفرم‌های رسمی خود به این موضوع اشاره نکرده‌اند و صحت گزارش ارسالی از سوی وب‌سایت Naver به تایید نرسیده است. در صورتی که سامسونگ رسما به این اتفاق واکنش نشان دهد، اخبار بعدی را به سمع و نظر شما خواهیم رساند.  27 مرداد 1399
2 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری