سرویس خبر
3 تیر 1399 ساعت 11:20
0 نظر

 

اپل از macOS Big Sur رونمایی کرد

اپل در کنفرانس توسعه دهندگان از سیستم عامل جدید مک پرده برداری کرد

اپل در حال نام بردن از ویژگی‌های جدید macOS Big Sur است که مرکز اعلان‌ها، مرورگر جدید، ویجت‌های جدید و بازطراحی بصری جدید همگی از قابلیت‌های آن هستند.

اپل نسخه‌ی جدید سیستم عامل کامپیوترهای خود را Big Sur نامیده است. این سیستم تغییرات اساسی UI را شاهد بوده است و هرچه بیشتر به سبک و سیاق iOS طراحی شده است. بسیاری از دکمه‌ها، وقتی موس روی آن‌ها قرار می‌گیرد روشن شده و حالتی برجسته به خود می‌گیرند. همچنین شفافیت نیز افزایش یافته و آیکون‌های موجود در داک، به همتایان خود در iOS شباهت بیشتری پیدا کرده‌اند. در مک اواس Big Sur اپل برای اولین بار مرکز اعلان‌ها را به کامپیوترهای خود آورده است و اجازه تغییر روشنایی و دیگر تنظیمات را به طور سریع به کاربران می‌دهد.

مرکز اعلان‌ها در مک‌ اواس با نسخه‌ی iOS به‌روز شده است و دارای رابط کاربری غنی‌ای است. همچنین ویجت‌های موجود در iOS14 در مک اواس نیز موجود است. برنامه‌ی پیام‌ها در مک نیز با یک انتخاب کننده‌ی عکس داخلی و میموجی بازسازی شده است. برنامه‌‌ی بعدی که دست خوش تغییر شده است، اپلیکیشن Maps است که علاوه بر ظاهر مدرن شده، به واسطه‌ی Mac Catalyst از همان کدهای موجود در iOS استفاده می‌کند. مک کاتالیست نیز ویژگی‌های جدیدی به خود دیده است که مقیاس بندی صفحه و کنترل‌های جدید، از آن جمله هستند. این قابلیت به برنامه‌های مک کاتالیست کمک می‌کند تا بهتر با سایر پلتفرم‌ها سازگار شوند.

مرورگر سافاری یکی از بزرگترین به‌روزرسانی‌های مک اواس را به خود دیده است. قابلیت‌های جدید شامل iCloud Keychain، گزینه‌های جدیدی که به مرورگر اضافه می‌شوند، و بهبود حریم خصوصی است. اکنون کاربران می‌توانند پس زمینه‌ای جدید برای صفحه شروع به مرورگر بیفزایند. ترجمه‌ی یکپارچه و مدیریت جدید زبانه‌ها نیز در سافاری وجود دارند. مشابه iOS14، می‌توانید از خدمات ترجمه‌ی جدید اپل بهره مند شوید. اگر در حال مرور یک صفحه‌ی وب هستید که به زبان خارجی است، می‌توانید با یک ضربه و در لحظه ترجمه‌ی آن را مشاهده کنید.  3 تیر 1399
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری